Saçları uzun olan kişilere gıpta ile bakmanın ne demek olduğunu bilenlerden misiniz? Yoksa ‘Hayatım boyunca hiç böyle saçlara sahip olamadım’ diyenlerden mi? Bırakın artık özenilen saçlar sizde de olsun...

Yeni gelişen son teknoloji olan halkalı diğer bir adıyla boncuk kaynak ile saç taramak, saça bakmak hatta denize bile girmek sorun değil. İşin uzmanı İlker Yavrutürk sorularımızı cevaplıyor...


Halka-boncuklu kaynak nedir ve nasıl yapılır?

Saç uzatma sistemlerinin en revaçta ve en gözdesi haline gelen halkalı kaynak (boncuk), yaklaşık bir saat içerisinde uygulanan ve saçınıza hiçbir zarar vermeden yapılan bir ‘saç uzatma’ sistemidir. Küçük halkalar saçınıza geçirildikten sonra, kaynak saç halka arasından geçirilir ve dikkatlice sıkıştırılır. Dolgun saçlara sahip olabileceğiniz halkalı kaynağın yapımı keratin kaynaktan daha sağlıklıdır. Ayrıca kullanım açısından hijyenik olması, ısı ve yapıştırıcı kullanılmaması gibi avantajlar da sunar.

Halka kaynak uygulanmış bir saç kolay fark edilir mi?

Uygulama yapılacak saç renginde boncuk kullanılırsa kesinlikle fark edilmez. Bu önemli bir detaydır.

Boncuklar sıkışma noktasını zedeler mi?
Kaliteli ve yastık sistemli halkalar kullanılırsa kesinlikle saça zarar gelmez. Kullanılması ve çıkartılması çok kolay olduğundan artık günümüzde oldukça fazla tercih edilir hale geldi.

Saçları uzatmanın dışında dolgunlaştırmak için de bu sistem kullanılabilir mi?

Daha gür ve daha dolgun saçlara sahip olmak isteyen herkes bu sistemi güvenle yaptırabilir. Üstelik saçlar sağlığından hiçbir şey kaybetmez.

Ne kadar uzunlukta saçlar takılabiliyor?

40 cm’den 120cm’e kadar her boy ve her renkte saç elimizde mevcut.

Takılacak saçın yapısına nasıl karar veriyorsunuz?

Müşterimizle görüşerek, saçın dalga miktarı ve rengini tespit ediyoruz. Ona en yakın saçı seçiyoruz. Ayrıca takılan saçlar kesinlikle doğal olduğundan, her türlü kimyasal işlemi de uygulayabiliyoruz

Bugüne kadar keratin kaynak kullanıyordunuz. Neden boncuk kaynak kullanmayı tercih ediyorsunuz?

Önceki boncuk sistemler saça zarar veriyordu oysa şimdiki sistem daha sağlıklı. Özellikle çıkarılan saç tekrar kullanılabiliyor. Yurt dışında yaşayan ve 4-5 ay salonumuza uğrayamayan müşterilerimize keratin kaynak uyguluyoruz. Aslında müşterilerin tercihi ile de doğru orantılı. Saçını uzatmak isteyenler salonumuzun ‘saç uzatma departmanı’na başvurarak ücretsiz bilgi alabilirler.

Ortalama fiyatlar hakkında bilgilendirir misiniz?

Takılacak saç tutamlarının sayısına göre fiyatlar değişiyor. Örneğin, en az 250 TL’ye ince yapılı bir saç yaratılırken, en fazla 800 TL’ye gür saçlı saçlara kavuşulabiliyor. Ama çıkarılan saçın 2-3 ay sonra takılması ve kullanımı açısından daha ekonomik olması durumunu da göz ardı etmemek gerekir.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1011
favori
like
share