Lâ ilâhe illallah, Kelıme-i Tevhidinin anlamı; ‘’Allah’tan başka tapılacak kimse yoktur’’ anlamındadır.İslam dininin temel kurallarından birisidir La ilahe illallah Muhammedün Rasulüllah demeyen (dil ile ikrar kalp ile tasdik etmeyen ) kimse Müslüman olamaz.Lâ ilâhe illallah kelimei tevhidini Muhammedün Rasulüllah kelimesi tamamlar.İkisi beraberdir.Hz Muhammed allahın kulu ve rasulüdür, (elçisidir) anlamındadır.

Kelime-i Tevhîd kalplerin pasını siler ve nurlandırır.Kelimei Tevhîd ile Allah’ı zikir ve Allahı zikir ile de kalplerin huzur ve rahatı hakkında birçok ayetler ve hadisler mevcuttur.

♥ "Allah-u Teala buyuruyor: LA İLAHE İLLALLAH benim kalemdir.Bu kaleden içeri giren kişi benim azabımdan emin olur.

♥ "Allah'ı çokca zikreden erkekler ve Allah'ı çokca zikreden kadınlar; Allah bunlar için bir bağışlama ve büyük bir ecir hazırlamıştır." (Ahzab Suresi - 35)

♥ ‘Dikkat edin, Kalpler ancak Allah’zikretmekle tatmin olur.’ (Rad suresi 28)

Müslümanın her fırsatta söylemesi gereken Kelime-i tevhidin fazileti, sevabı bereketi çoktur Yine Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:

♥ La ilahe illallah diyen bela ve sıkıntılardan kurtulur. [Bezzar]

♥ Allah katında amellerin en kıymetlisi ‘Lâ ilâhe illallah’ demektir

♥ Allah’ı zikretmenin en faziletlisi ‘Lâ ilâhe illallah’ demektir.

♥ ‘Lâ ilâhe illallah demek doksan dokuz belayı önler, bunların en hafifi de üzerinizdeki sıkıntının kalkmasıdır.

♥ ‘Lâ ilâhe illallah’ diyen kimseyi işlediği günahlardan dolayı kafir diye suçlamayın ‘Lâ ilâhe illallah’ diyen kimseye kafir diyenin kendisi kafir olur

♥ ‘Lâ ilâhe illallah’‘ diyen kimse bela ve sıkıntılarından kurtulur.

♥ ‘Kıyamet günü benim şefaatimle en ziyade saadete erecek olan kimse ihlasla (samimi olarak – içinden gelerek ) Lâ ilâhe ilallah diyen kimsedir.

♥ ‘Benim ve diğer Peygamberlerin zikrettiği en üstün kelime, ‘Lâ ilâhe illallah’ sözüdür.

♥ La ilahe illallah’ı çok söyleyerek imanınızı tazeleyin! [Taberani]

♥ Günde yüz defa La ilahe illAllah diyenin yüzü kıyamette dolunay gibi parlar.[Taberani]

♥ " Cenabı-ı Hak (CC) şöyle buyuruyor: İzzetim, Celalim ve Rahmetim hakkı için "Lâ ilâhe illalah" Diyen kimseyi ateşe koymayacağım."

♥ ‘Lâ ilâhe illallah’ diyen kimsenin günahları silinir ve yerine o kadar da sevap yazılır.’

♥ ‘Lâ ilâhe illallah’ kelimesi cennetin anahtarıdır.

♥ ‘Lâ ilâhe illallah’ diyen kimse sözünde sadık ise (samimi ve halis bir kalp ile söylerse) bütün günahları affedilir.

♥ Ölüm halindeki kimseye ‘Lâ ilâhe illallah’ söylemesini tavsiye ediniz ve onları Cennetle müjdeleyiniz Şeytanın insana en yakın olduğu vakit bu andır.

♥ Ağır hastayı ‘Lâ ilâhe illallah’ demeye zorlamayın, sadece telkin edin.

♥ Son sözü ‘Lâ ilâhe illallah’ olan kimse, ruhunu kolay teslim eder ve ‘Lâ ilâhe illallah’‘ kelimesi kıyamet günü onun karşısına bir nur olarak gelir.

♥ ‘Lâ ilâhe illallah’‘ zikri, derin bir ihlas ve samîmiyet ister ‘Kırk gün ihlas ve samimiyetle ibadet eden kimsenin kalbinden diline hikmet pınarı akmaya başlar’

♥ Kelime-i Tevhîdin hatmi 70.000'dir.Yetmiş bini tamamlamaya Hatmi Tehlil denir.Ne niyetle yetmiş bine tamamlanırsa Yüce Mevla icabet eder.

HER YÜZÜNCÜDE **MUHAMMEDÜN RESÜLÜLLAH** İLAVE EDİLİR.

Kelime-i Tevhid Hatmi - La İlahe İllallah - Kelime-i Tevhid Getirmek - 70.00 Kelime-i Tevhid

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2750
favori
like
share
LEVIS-501 Tarih: 06.11.2009 20:14
Kelime-i Tevhid tamamda bunu böyle internet sayfalarına kopyala yapıştır yapmak x sayıda okumak ve bundan medet ummak benim aklıma mantığıma islam anlayışıma ters. Hatim bin kişinin okumasıyla değil bir kişinin okumasıyla olur. Ahmet' in mehmet' in tamamlaması ile hatim olmaz. Olur diyen varsa bir zahmet, ayet yahut sahih hadislerde nerede geçiyorsa bunun kaynağını özel mesaj yolu bana iletsinler. Bence bu tür uygulamalar Bidat' tan öte değildir. Eğer siz devam etmek istiyorsanız kendi ağınızı başka bir mekanda oluşturun, ne bileyim artık msn demi yaparsınız yoksa bilmem kaç kişiye yollayın bu maili aman haa yollamazsanız başınıza şu gelir mantığı ile spam mail mi atarsınız size kalmış.

Dolayısı ile burada ben buna müsade etmek istemiyorum hakkınızı helal ediniz, birbirinin aynı bir sürü mesajınızı siliyorum.