Windows 7, Vista'nın satışlarını ikiye katladı.

Performans testlerinden en küçük detayına kadar alkış alan Windows 7, Vista'yı rakamlarda da ezdi...

Apple, reklamlarında Microsoft ürünlerinin zayıf yanlarına vurgu yaparak, kendi avantajlarını göstermeyi yeğlerken, Microsoft ürünlerini yeni özelliklerini anlatıyor ve bunların kullanıcılara olumlu etki edeceğini vurguluyor.

NPD Group'un yayınladığı yeni piyasa araştırmasına göre Microsoft'un "olumlu özellikler" yaklaşımı ve uzun test süreci sonucunda insanların Windows 7'ye alışması, ürünü tanıması kendini satışta da gösterdi. Bir süredir satışların iyi gittiği yönünde analizler ve Microsoft açıklamaları gelmeyi sürdürüyor. Bu sefer ortaya Vista ile kıyaslanabilecek bir oran çıktı. Yapılan açıklamaya göre Windows 7'nin perakende satışı Vista'ya göre yüzde 234 daha fazla.

Toplam Windows PC satışları, Vista'nın çıktığı döneme göre yıllık bazda yüzde 49 artmış durumda. Toplam Windows, Windows XP, Vista ve 7'yi birlikte kapsıyor. NPD'nin görüşü gelecek haftalarda da satışların iyi gideceği, özellikle tatil sezonunun etkili olacağı yönünde.

Gelir artışı yüzde kaç?

NPD Group'un bu istatistiği Windows 7'nin ilk haftadaki satışlarının Vista'ya göre yüzde 234 daha yüksek olduğunu gösteriyor. Ancak Microsoft'un farklı sürümler için indirimleri söz konusu. 50 dolarlık Home Premium ve 100 dolarlık Professional sürüm yükseltmeleri, öğrenciler için 20 dolarlık Home Premium ve Professional yükseltmeleri, gelir artışının yüzde 82 olarak kalmasıyla sonuçlanıyor. Vista'nın da ilk günlerinin iyi geçtiği, satışların sonradan düştüğü göz önüne alınırsa bunlar oldukça iyi rakamlar.

Microsoft'tan Brandon LeBlanc, blogunda durumdan memnuniyetini şu cümlelerde dile getiriyor "Windows 7'nin çevresinde bütün dünyada gelişen heyecanı izlemek oldukça etkileyici oldu. Özellikle de ekonominin ne kadar kötü durumda olduğu düşünülürse, İngiltere'de Windows 7 satışlarının Harry Potter'ı geçtiğini sadece birkaç hafta önce öğrendik. Japonya'da PC kullanıcıları Windows 7'yi daha önce alabilmek için kuyrukta bekledi" dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 366
favori
like
share