Tuncay Özilhan - Tuncay Özilhan Kimdir - Tuncay Özilhan Resimleri - Tuncay Özilhan Hakkında - Tuncay Özilhan Biyografisi

Anadolu Grubu kurucularından İzzet ÖZİLHAN’ın oğlu olan Tuncay ÖZİLHAN, 9 Temmuz 1947’de Kayseri’de doğdu.

Saint Joseph Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdi. Amerika Birleşik Devletleri’nde Long Island Üniversitesi’nde işletme master’ı (MBA) yaptı.
1977 yılında Erciyas Biracılık Genel Müdürlüğü ile başlayan iş hayatı, Anadolu Endüstri Holding Bira Grubu Koordinatörlüğü, Anadolu Endüstri Holding Genel Koordinatörlüğü ve 1984 yılında atandığı Anadolu Grubu İcra Başkanlığı görevleri ile devam etti.

Tuncay Özilhan, 2007 yılı Mayıs ayında devraldığı Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Özilhan bu görevinin yanı sıra Anadolu Efes Biracılık, Efes Pazarlama, Tarbes, Coca-Cola İçecek (CCİ), Coca-Cola Satış ve Dağıtım, Hamburger Restoran İşletmeleri (McDonald’s), ABank, Alternatif Finansal Kiralama, Alternatif Yatırım, Anadolu Alpha Gayrimenkul, Anadolu Elektronik (Samsung), Anadolu Termik Santralleri, Anadolu Taşıt Ticaret, Anadolu Vakfı ve Anadolu Sağlık Merkezi (ASM) Yönetim Kurulu Başkanlıklarını da yürütmektedir.
TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkan Yardımcısı, DEİK Türk – Japon İş Konseyi Başkanı, Estonya Fahri Konsolosu ve Efes Pilsen Spor Kulübü Başkanı olan Tuncay ÖZİLHAN Koyu bir Beşiktaş taraftarıdır. Emine Özilhan’la evli ve üç çocuk sahibidir.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1643
favori
like
share