Atasay Kamer - Atasay Kamer Kimdir - Atasay Kamer Resimleri - Atasay Kamer Hakkında - Atasay Kamer Biyografisi

Atasay Kamer, 1989'da kurulmuş Atasay Kuyumculuk'un kurucusudur. Oğlu Cihan Kamer halen şirketin Genel Müdürlüğünü ve aynı zamanda da İstanbul Değerli Maden ve Mücevherat İhracatçıları Birliği Başkanlığını yapmaktadır.

Şirketin temelleri 1934 yılında Denizli'nin Çivril ilçesinde Atasay Kamer'in babası Hacı Mustafa Kamer tarafından atılmıştır. Kamer Kuyumcusu olarak işlettikleri dükkânda manifaturacılık da yapılırmış. Atasay Kamer halen kendini geliştirmeye ve sektöre genç fikirleriyle katkıda bulunmaya devam etmektedir. Atasay Kuyumculuk, bu çerçevede, 20 ton üretim kapasitesi ile sektöründe dünyanın ilk 10 firması içinde yer almakta, Türkiye sathına dağılmış 107 mağazası ve yurtdışı temsilcilikleri bulunmakta, Yenibosna'da 7 kat üzerinde toplam 10000 metrekarelik bir fabrikada üretim faaliyetlerini bir araya getirmektedir.

Aile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlıkları ile tanınır. Rize'de yaptırdıkları bir sağlık merkezine Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın adını vermişlerdir. AKP döneminde şirketin yıldızı kuyumculuk dışı alanlarda da parlamıştır. İlk olarak, Aydınlı iş adamı Ömer Bağcı ile birlikte ortağı oldukları Şavk Elektrik'e 2004'te Enerji Bakanlığı tarafından İran'dan elektrik ithal etme izni verilmiştir (Cihan Kamer bu izinden hemen önce ortaklıktan ayrılmış, Ömer Bağcı ile yine enerji sektöründe ayrı 4 ortaklık kurmuştur). Son olarak, Atasay Kuyumculuk'un şirketin Botaş'ın doğalgaz dağıtım ihalesini başvuru sahibi 37 şirket arasında kazanan 4 şirketten biri olması ile gündeme gelmiştir.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1528
favori
like
share