sizce ameliyet olmak nasil birsey veya nasil algiliyorsunus

not: sizde ameliyet oldunusmu

cok sükür simdiye kadar ben ameliyet olmadim

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2820
favori
like
share
M.Kutsi Çil Tarih: 14.03.2009 06:21
Ameliyat olayı o kadar entersan ki,yaşamadan anlayamazsınız.Benim,iki kalp damarımı değiştirdiler,değiştirmişler daha doğrusu,çünkü ben değiştirilerken görmedim.Ameliyata girmeden önce abdest aldım,hani masada falan kalırsam abdestli gideyim öteye diye.Ameliyathaneye götürdüler,beni nasıl bayıltacaklar merak ediyorum,hatta sordum."Siz merak etmeyin biz hallederiz" dediler.Halletmişler de.Bir de gözümü açtım ki yoğun bakımdayım,her şey hallolmuş,dört buçuk saat sürmüş,insan hayatından çalınmış dörtbuçuk saat ve siz o saatler hakkında hiçbir şey hatırlamıyorsunuz.Göğsünüz yarılmış,bacağınızdan damar alınmış göğsünüze eklemiş,göğsünüz çelik tellerle bağlanmış,ama tamir olmuşsunuz,yeni bir hayata başlıyorsunuz,artık ne kadar yaşarsınız,Allahın takdiri.
Ameliyat hiç de korkulacak bir şey değil.Arabanıza nası ki bazen tamir gerekiyor,vücut da öyle,bazı tamirler ilaçla,bazıları da bıçakla oluyor hepsi bu.Ameliyat olmanız gerekiyorsa,hiç korkmadan olun.Kaderinizi değiştiremezsiniz,eğer eceliniz gelmişse,daha ameliyata girmeden gideceğiniz gibi,ameliyattan sonra hastahaneden eve giderken yolda bir kaza sonucu da gidebilirsiniz ötelere.İnançlı olun yeter.
Pedaliza Tarih: 13.03.2009 23:54
4 kere oldum bayılmasıda ayılmasıda çok zevkliydi bi keresinde drlar ameliyathanede Teoman dinliyorlardı
kötü olan yatağa bağlı kalmak sıkıntıdan ölüyosun gizli gizli kalkıncada ameliyat yerin kötü oluyo...Allah (c.c) ameliyatsız tedaviler nasip etsin inşallah :3:
CiCeGiM Tarih: 08.10.2008 13:49
hiç olmadim cook $ükür.. in$da olmam

[COLOR="Indigo"]
ALLAH kimseyi o masaya yatirmasin

Amiin amin...

tüm arkada$lara geçmi$ olsun..
Nehir-Gözlüm Tarih: 08.10.2008 12:55
Bende Oldum..apandist ameliyati olmustum 4 sene önce..
keskinx Tarih: 08.10.2008 11:26
:20:
Sylar Tarih: 08.10.2008 11:22
Hiç olmadım Allaha şükür. Ama aileden birkaç kişi oldu. Allah fırsat vermesin. Herkes için zor.
SonNOkta Tarih: 08.10.2008 11:15
evet oldum, kulak zarim delinmisti, kulak ameliyati oldum. ayrica tip fakultesi ögrencisiyim, bir cokta ameliyatta bulundum.

herkese saglikli bir yasam dilerim.
sandal2 Tarih: 08.10.2008 10:44
1defa oldum 2ciye hazırlanıyorum
mihmandar Tarih: 08.10.2008 04:14
3 yıl önce ramazan ayında teravih namazına giderken burkulma sonucu ayak tarağım çatladı alçıya alındı ve birkaç ilaç verildi. kontrole gittiğimde yapılan tetkiklerde karaciğer değerlerimde anormallik olduğu söylendi acilen batın ultrasonu çektirdim karaciğerimde hafif büyüme ve SAFRA KESEMDE POLİP olduğu tespit edildi.

2 ay kesinlikle hiç bir ilaç kullanmadan tekrar USG çektirdim k.ciğerim normal değerlere ulaştı... ayağımdaki çatlak nedeniyle kullandığım ilaçların etkisiyle değerlerin değiştiği tespit edildi, bu arada POLİPin büyümesini kontrol ettirmem ve boyu 1 cm.ye ulaştığında ameliyatla aldırmam gerektiği YOKSA HİÇ BİR BELİRTİ VERMEDEN ÇOK ÇABUK KANSERLEŞTİĞİ belirtildi.

ve 1 sene sonra safra kesemi aldırmak zorunda kaldım...

bulunduğum ortam nedeniyle çok rahat ameliyata girdim, kapalı ameliyat oldum, ameliyattan sonra boğazım ve karnım çok acıdı, boğazımın ağrısı damak ve boğazımın dar olmasından dolayı hortumu takarken zorlanmadan olmuş hatta ameliyatı bırakmayı bile düşünmüşler, yakınlarıma bir daha ameliyat olursam dr.lara bunu mutlaka söylemem gerektiği önemle belirtilmiş, en kötüsüde ağrı eşiğimin düşük olduğu anlaşıldı o nedenle daha fazla ağrı kesici kullanıldı, bir haftada 3 kilo verdim, ameliyattan 1 ay sonrada anormal saçlarım döküldü.

ayağım burkulmasaydı safra kesemdeki polipten haberim bile olmayacaktı,belki de ....bir kez daha anladımki hayatta tesadüf yoktur idare eden biri var...