HP, şirketlerin inovasyonlarını sürdürebilmesine ve değişen pazar dinamiklerine hızla uyum sağlamasına imkan tanıyan yeni ürün ve servislerini tanıttı.
HP’nin yaptırdığı yeni araştırma sonuçlarına göre şirketlerin karar mercilerinde görev yapan yöneticilerin yüzde 90’ı gelecek birkaç yıl boyunca iş dünyasındaki belirsizliğin devam etmesini öngörüyor. Bunun sonucunda ise yöneticilerin yüzde 80’i operasyonel ve teknolojik yapılarında çok daha esnek çözümlere ihtiyaç duyduklarını belirtiyorlar.
Araştırmaya göre liderlerin yüzde 84’ü değişen iş ve teknoloji dünyasına hızla uyum sağlayabilmek ve kriz ortamlarından başarıyla çıkabilmek için inovasyonun vazgeçilmez olduğu düşüncesinde. Araştırmaya katılanların yüzde 71’i şirketlerinin ürünlerini piyasaya sürme süresini kısaltacağına ve iş fırsatları açacağına ikna oldukları takdirde teknolojik altyapıya yatırım yapacaklarını söylüyor.
Araştırma sonuçlarını değerlendiren HP Kurumsal İş Başkan Yardımcısı Ann Livermore, teknolojinin iş dünyasında inovasyonun olmazsa olmaz öğelerden biri olduğuna dikkat çekiyor. Livermore HP’nin poftföyünde yer alan ürün, servis ve çözümlerle şirketlerin hem bugünü hem de geleceği güvence altına alacak teknolojik altyapılar kurduğunu söylüyor.
HP’nin yeni çözümleri şirketlere belirsizlik ortamlarında eşsiz avantajlar sağlıyor. Bu avantajların başında şirket bünyesinde temin edilen verinin daha verimli işlenip analiz edilerek geleceğe dair planların daha sağlıklı yapılması yer alıyor. HP’nin yeni kurumsal veri ambarı platformu Neoview Advantage ile şirketler iş dünyasındaki gelişmelere dair çok büyük miktardaki verileri hızla işleyip geleceğe dair projeksiyonlar yapabiliyorlar. Böylece hayat kurtaracak kararlar yerinde ve zamanında alınabiliyor. HP Neoview ailesinin yeni üyesi, gelişmiş performans, kapasite ve yönetilebilirlik özelliklerine ek olarak düşük enerji tüketimi ile karbon ayak izini de azaltıyor. HP Neoview Advantage’da kullanılan endüstri standardı donanımlar ve daha önceden test edilmiş konfigürasyonlar toplam sahip olma maliyetini de düşürüyor.
HP’nin yeni ürün gamı ile sağladığı başka bir avantaj ise şirketlerin inovasyonlarına devam etmelerini sağlayarak yeni iş fırsatlarını yakalamasını yardımcı olması. HP Kurumsal Servisler ile geçtiğimiz günlerde uzun vadeli anlaşma imzalayan , [URL="http://www.hp.com/hpinfo/newsroom/press/2009/091019a.html?jumpid=reg_R1002_USEN"]Sony Ericsson Mobile Communications ve [URL="http://www.hp.com/hpinfo/newsroom/press/2009/090608b.html?jumpid=reg_R1002_USEN" rel="nofollow" target="_blank">Telstra rekabetin kızıştığı sektörlerinde inovasyon altyapısı için HP’ye güveniyorlar.
HP’nin ürün gamına eklediği HP Birleşik Altyapı mimarisi (Converged Infrastructure) ise şirketlerin değişen ihtiyaçlarını her koşulda karşılayabilen esnek bir teknoloji altyapısının temellerini atıyor. Böylece şirketler daha çok altyapının bakımı için harcadıkları BT bütçesini inovasyona ayırabiliyor. HP BirleşikAltyapı mimarisi operasyonel uygulamaların geliştirilmesi için ideal ortamı sağlarken network maliyetlerini düşürüyor. Buna ek olarak sanallaştırma teknolojilerine yatkınlığı ile HP’nin yeni mimarisi var olan donanımlardan en fazla verimin alınmasına imkan tanıyor.

HP Birleşik Altyapı mimarisinin sunduğu esneklikten faydalanmak isteyen şirketler bu konuyla ilgili Danışmanlık Hizmetlerinden faydalanabiliyor. Bu hizmet sayesinde şirketler HP’nin bulut bilişim, paylaşımlı servis ve veri merkezi geçişlerinde elde ettiği tecrübeden faydalanarak değişen piyasalarda ölçeklenebilir altyapılara kavuşuyorlar.
Teknoloji altyapısı kurmak istemeyen şirketler içinse HP Kurumsal Hizmetler, BT ihtiyaçlarını karşılayacak harici hizmetler sunuyor. Böylece şirketler teknoloji gerektiren iş ihtiyaçlarının tamamını veya bir kısmını dış kaynaklardan karşılayabiliyorlar. HP Finans Hizmetleri ise HP Birleşik Altyapısı mimarisini kurmak isteye şirketlere esnek ödeme çözümleri sunuyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 236
favori
like
share