Padok gazetesi Red Bulletin, Formula 1'de yılın adamını Renault'nun patronu Flavio Briatore olarak duyurdu !.. "The Kingmaker" lakaplı Briatore Çin'de yılın adamı olarak karşılandı !..


Padok gazetesi Red Bulletin yılın manşetini Flavio Briatore olarak belirledi.. F1'de Yılın adamı "The Kingmaker" Flavio Briatore !..

Çin'de erken saatler ve foto muhabirleri her zaman olduğu gibi F1 padoğunda en iyi kareleri almak için hazırlar ancak bu sefer heyecanla beklenen pilotlar yada grid kızları değil !.. Herkesin gözü Renault'nun patronu Flavio Briatore'yi arıyor !..

Çin'de bir tek amaç var; Flavio Briatore ile ilk ropörtajı yapmak.. En başarılı pilotları bulmak ve yetiştirmek ile ünlü olan, The Kingmaker, Briatore'nin açıklamaları ise çok basit.. "Gençleri bulalım, onları yetiştirelim ve yeni şampiyonları motorsporşarına kazandıralım.. F1 en önemli ve en büyük şov dünyası, o zaman insanları eğlendirmemiz lazım.. Görevimizi en iyi şekilde yapalım" !..

Başarının insanlarla geldiğini belirten Briatore önemli olanın bir ışık varsa onun yayılmasını sağlamaktır dedi ve ekledi "ben her zaman en iyilerle çalıştım ve bu konuda şanslıyım ama birinin yeteneği varsa onu ortaya çıkartmasını bilirim, önemli olan isteyen ve bu amaç doğrultusunda herşeyini ortaya koyan insanlarla çalışmaktır, gerisi çok daha kolay" !..

Formula 1'e ilk adımını 1988'de Adelaide'da atan Briatore o günden beri her işi yapan, herkese yardım eden ve başarıya ulaşabilmek için gecesini gündüzüne katarak çalışan bir F1 tutkunu olarak ün yaptı !.. Yakaladığı başarılarla olduğu kadar zaman zaman özel hayatıyla da gündeme gelen Briatore, Benetton'da yakaladığı başarıları Renault'ta sürdürüyor !.. 1994 - 1995'de iki kez pilot ve bir kez de takımlar klasmanında Benetton'u zirveye taşıyan Briatore aynı çizgiyi Renault'da da yakalamayı başardı !..

Briatore'yi her an F1 otomobilini iterken yada motoru incelerken yada şampiyon pilotunu kucaklarken görebilirsiniz !..

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 444
favori
like
share
corleoni Tarih: 12.11.2005 17:29
paylaşım için sağol