Albia - Lady Macbeth'in Kızı - Lisa Klein - Kitap Özet

Kitap Özet

Albia, anne ve babasından, güçlü Macbeth'lerden habersiz Hatta bildiği tek şey üç tuhaf kızkardeş tarafından büyütül Wychlem Ormanı ve kırlarıydı. Ancak hırslı Macbeth kendisini bekleyen kaderin ne olduğunu söylemesi için kızkardeşleri bulduğunda, Albia'nm hayatı gözünü katliam bürümüş bir adam yüzünden altüst oldu.

Kalbini Macbeth'in rakibi Fleance'a kaptırdı. Geleceği görebildiğini farkettiğinde ise bir karar vermesi gerekecekti. Korkunç geleceği yok mu saymalıydı? Değiştirmeli miydi yoksa? Sevdiği adamı katil babasından kurtarabilecek miydi? Ve en önemlisi ailesinin hatalarını hoş görmeyi başarabilecek miydi?

İskoçya'yı zulümden kurtarmak için onları yok etmek zorunda kalabilir miydi? Okurumuzu adeta mest eden Ofelya'dan sonra Lisa Klein, Shakespeare'in yankı uyandıran Macbeth'iyle geri dönüyor ve o kadar kusursuz bir genç kadın yaratıyor ki, insan orijinal oyundan bir karakter olmadığına inanamıyor.

"Shakespeare yaratmayı akıl etseydi belki de Lisa Klein'm keşfi bu muhteşem Macbeth kızıyla daha önce tanışabilirdik! Albia, orijinal oyundan fırlamış gibi."
- Publisher's Weekly

"Ofelya'da (2008) bir Shakespeare klasiğini başaşağı eden ve nefis bir dişi
karakter yaratan muhteşem Lisa Klein, Albia'da. da tarihi araştırmasını yapıp
insanı tutsak eden, fantastik bir dünya yaratmış."
- Kirkus Revievvs

Lisa Klein, İngiliz Edebiyatı profesörü ve Ofelya'mn da yazarı. Şu anda eşi ve iki çocuğuyla birlikte Columbus, Ohio'da yaşıyor.

Kitap KapakAlbia - Lady Macbeth'in Kızı
Lisa Klein
· Artemis Yayınları
· Basım Tarihi : 11 - 2009
· ISBN : 9786054228515
· Sayfa Sayısı : 315
· Çevirmen : Yeliz Üslü
· Etiket Fiyatı : 17.50 TL

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 801
favori
like
share