O Kız - Cecily Von Ziegesar - Kitap Özet - İt Girl

Kitap Özet

Her genç kız 'o kız'lardan biri olmayı hayal eder.
Ve sadece bazıları 'o kız'dır.
Peki, 'o kız' olmak için bir kız ne kadar ileri gidebilir dersiniz...
Güzelliğiyle nam salmış, karizmatik, müthiş cazibeli, müzik, sinema, moda dünyasında -tercihen hepsinde- popüler, tüm davetlerin demirbaşı kızlar eşittir it-girls, yani zamane kızları, yani işte o kızlar! Ve o kızların dünyasına şık, zarif ve komik bir dalış yapan yepyeni bir seri: it-girl. Kimse bize ismi İngilizce bıraktık diye gönül koymasın. Baktık tüm bir alem aynen böyle kullanıyor, malum kavram gazete, dergilere bu şekilde konu oluyor, e dedik bu hali kimseye yabancı gelmeyecektir.
Yeni serinin esas kızı Dedikoducu Kız romanlarından tanıdığımız Jenny Humprey.
Jenny, katı kuralların tatlı hayatlarını sabote etmesine asla izin vermeyen sefa düşkünü zengin çocukların bir numaralı adresi ve seçkin bir yatılı okul olan Waverly Akademi'ye geçerek Constance Billard'ı bırakıyor. Ve bir Manhattan gülü olarak geldiği bu okulda tanrıçaya dönüşüyor. Sofistike bir şehir kızı olarak feci popülerite yapıyor kendine. Tabii yeni tarzını destekleyecek, süper bir erkek arkadaş bulmakta da gecikmiyor. Fakat işte iki cadı oda arkadaşı yüzünden hayatının karışması da uzun sürmüyor. Jenny, tam rüya gibi bir hayat dediği anda kendini New York'takinden beter bir dedikodu ortamının içinde buluyor. Erkeklerle yakalanmak ve disipline çıkmak bir it-girl'ün kaderiyse eğer, Jenny kendini tüm olacaklara hazırlıyor, zira bir it-girl olmak için her şeyi ve daha fazlasını yapmaya tamamen hazır bulunuyor!
Artemis, tatlı bir eğlence ruhuyla sunar:
O Kız!
Tüm liseli yıldız kızlara ve liselerin tüm mezun yıldızlarına... Ama en çok da o kızlardan biri olmak için içten içe kıvranan size, bize, onlara.

Kitap KapakKitap Adı: O KIZ-IT GIRL
Orjinal Adı: THE IT GIRL
Yazarı: CECILY VON ZIEGESAR
Türü: ÇİK-LİT
Çevirmen: BİGE TURAN
Barkod:
ISBN: 9944-485-14-2
Sayfa Sayısı: 265
Basım Tarihi: Ocak 2007

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 753
favori
like
share
MiSS-FENER Tarih: 08.06.2011 19:07
Kitaplar Tanıtımdır..
iremkorkmaz Tarih: 07.06.2011 17:34
link yok mu yada ben mi göremiyorum?