Önce tavşanlar daracık birer kutuya konuyor, ardından kulaklarına insanoğlunun kırışıklarını yok etmek için botoks enjekte ediliyor. Bu kareler, hayvan hakları örgütlerini ayağa kaldırdı.

Sadece başlarını çıkarabilecekleri küçücük kutular içinde onlarca tavşan... İngiltere'de bir laboratuvarda çekilen bu görüntüler, isanlığın yaşlılığa boyun eğmemek için hayvanlara yaptırdığı işkencenin kanıtı. Yeter ki kimsenin yüzü kırışmasın, yeter ki gençlik ömür boyu sürsün!
Bir çalışanın gizlice kameraya aldığı bu görüntülerde deneylerde kullanılan tavşan ve farelere yapılan işkenceler yer alıyor. Wickham Laboratuvarları'nda tavşanların kulaklarına botoks enjekte ediliyor.
Çalışanlardan birinin görevini yerine getirmeye çalışırken söyledikleri ise aynen şöyle: "Ben yapamayacağım, dayanamıyorum. Sen kendin yap."
Görüntülerde ayrıca tükenmez kalemle öldürülmeden önce kırılmış belkemikleriyle can cekişen fareler yer alıyor.
Belkemiği kırılan fareler uyuşmuş halde leğende hareket etmeye çalışsa da başarılı olamıyor.
Hayvanlara yapılan bu işkence sahneleri, hayvan hakları örgütlerini çoktan harekete geçirdi. Laboratuvar hakkında soruşturma başlatıldı.
Wickham Laboratuvarları, bunu ilk defa yapmıyor. Daha önce de pek çok defa deneyleriyle gündeme gelen yer, hayvanseverlerin protestolarına neden olmuştu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 222
favori
like
share