Zeki kadınlarla evlenen erkekler, daha fazla para kazanıyor. Güzel kadınları tercih edenler ise sadece egolarını tatmin etmekle yetiniyor

'Her başarılı erkeğin arkasında akıllı bir kadın vardır', sözü İngiltere'de yapılan bir araştırmayla bilimsel olarak ispat edildi.

Essex Üniversitesi Sosyal ve Ekonomik Araştırma Enstitüsü'nden bir grup bilim adamı, 10 bin kişi üzerinde sekiz yıl boyunca incelemeler yaptı. Araştırma sonunda birbirinden ilginç bulgulara ulaşıldı. Buna göre, eşleri kendisinden daha eğitimli olan erkekler, eğitim düzeyleri eşleriyle aynı olanlardan yüzde 15 daha fazla para kazanıyor. Eğitimli kadınlar hem kocalarının sorunlarını anlıyor hem de rahatça çözüm üretiyor. Kadınlarda da benzer durum geçerli oluyor.

Ünlü örnekler

Eşleri daha eğitimli olanlar da yüzde 12 daha fazla maaş alıyor.

Günümüzde bu tanıma uyan çiftlerden en popüleri ise eski ABD Başkanı Bill Clinton ve eşi Hillary olarak biliniyor. Hillary, eşinin zorluklardan kolaylıkla kurtulmasında hep belirleyici rol oynuyor. İngiltere Başbakanı Tony Blair ve eşi Cherie Blair, ünlü yazar Jeffrey Archer'le eşi Mary, şarkıcı Ozzy Ousborne'la eşi Sharon da bu örneklerden sadece birkaçını oluşturuyor.

Ego mu, cüzdan mı

Araştırmada görev alanlardan Essex Üniversitesi Profesörü Dr. Marco Francesconi ise erkeklerin güzel görünüşlü kadınları seçmesinin nedenini 'egolarını tatmin etme' olarak gösteriyor. Francesconi, 'Araştırma erkeklerin neden zeki bir eş seçmesi gerektiğini açıklıyor. Zeki kadını tercih edenlerin durumu, banka hesaplarına yansıyor. Güzelleri seçenlerse bundan yoksun kalıyor' diyor

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 563
favori
like
share