HP ProCurve ile Kablosuz Ağlar da Kontrol Altında. Kurumsal Müşteriler için İki Yeni Multiservis Mobilite Kontrolörü sunuldu.

HP ProCurve, güvenlik, dolaşım ve hizmet politikalarının istikrarlı şekilde uygunlanmasını hedefliyor.
HP ProCurve, müşterilerinin merkezileştirilmiş network operasyonlarını farklı ve tek bir erişim cihazı ile birleştirerek çoklu IP-tabanlı hizmetlerin tedarikini basitleştiren yeni entegre kablolu ve kablosuz ağ çözümlerini sundu.
HP ProCurve’ün yeni MultiService Mobilite kontrolörleri HP ProCurve MSM760 Mobility Controller ve HP ProCurve MSM765 Mobility Controller kurumsal müşterilerin MSM317 cihazları gibi HP ProCurve kablosuz erişim noktalarının merkezi kontrolünü yönetilmesini sağlıyor. Yeni kontrolörler, ağ üzerinde herhangi bir noktada dahi istikrarlı hizmetler sunarken, güvenlik, dolaşım ve hizmet politikalarının uygulanmasında müşterilerine yardımcı oluyor.
HP ProCurve MSM317 Access Device (Erişim Cihazı) ise 802.11b/g kablosuz erişim noktası ile dört portlu kablolu Ethernet anahtarı entegre ederek standart duvar prizine takılabilecek ve herhangi bir HP ProCurve MultiService Mobility controller (Mobilite Kontrolörü) tarafından merkezi olarak yönetilebilecek şekilde tasarlandı.
HP ProCurve Ülke Müdürü Sami Arbak, ürün sahipleri ve network kullanıcılarının, bu yeni çözümlerle diğer ziyaretçilerine çoklu ve yüksek değerli ses, video ve veri hizmeti tedarik edebileceğini söyleyerek “Bu entegre network seçenekleri, HP ProCurve ürün portföyünü, kablolu ve kablosuz ağ hizmetlerinin kurulumu ve yönetimi hususundaki karmaşıklığın azaltılması amacıyla müşterilerine yardımcı olan yenilikçi ağ ucu ürünlerinde yeni bir kategoriye taşıyor” dedi.
Özellikle konaklama endüstrisinde olağanüstü performans gösteren HP ProCurve MSM317, VoIP telefonlar, televizyonlar ve diğer otel odası ekipmanları gibi çoklu IP-tabanlı cihazları bağlarken, entegre Power over Ethernet (PoE-Ethernet üzerinden Güç) desteği ile de elektrik tüketimini azaltıyor. Entegre erişim noktası; oteller, hastaneler, yurtlar ve apartmanlar için kablosuz hizmet sunarken, dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar gibi mobil cihaz aralığını da genişletiyor.

HP ProCurve kablosuz kontrolörler
HP ProCurve mobilite ürün portföyünün bu açılımı, iki yeni HP ProCurve Multiservice Mobilite kontrolörünü takdim etmekte ve kablolu ve kablosuz ağlarının merkezi yönetimi için müşterilerine daha fazla esneklik sağlamaktadır. Yeni HP ProCurve MSM765 kontrolörü fiziksel olarak HP ProCurve 5400 ve 8200 Series anahtarlar içerisine entegre edilmiştir, HP ProCurve MSM760 ise tekli bir cihazdır. Her iki kontrolör de yeni yazılım lisansları ile küçükten büyüğe tüm ağ istihdamları için uygundur.
HP ProCurve aynı zamanda ağ üzerindeki tüm kablosuz erişim noktalarını ve kontrolörlerinin otomatik olarak tespit edilmesi ve yapılandırılması ile ağ yapılandırmasını oldukça basitleştiren HP ProCurve Mobility Manager 3.0 için de otomatik güncellemeleri takdim etmektedir.
İçerisinde HP ProCurve Mobility Manager 3.0’ın bulunduğu HP ProCurve Manager Plus 3.0 yönetim platformu , kablolu ve kablosuz ağlarının görüntülenmesi, yapılandırılması ve takip edilmesi açısından da müşterilerine olanak sağlamaktadır. Platform, ağ geneline tek bir panelden ulaşımı sağlamakta ve müşterilerinin güvenli şekilde ağ erişimi ekleme, özelleştirme ve kısıtlamalarına yardımcı olmaktadır.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 670
favori
like
share