İngiltere’deki bir araştırma, kadın ve erkeklerin teknolojiyle ilişkilerinin birbirinden çok farklı olduğunu ortaya çıkardı.
‘Gadget Helpline’ adlı teknolojik danışma hattı şirketinin, 25 Eylül - 23 Ekim arasında aldığı 75 bin çağrı üzerinden yapılan bir araştırmaya göre, yardım hattını arayan erkeklerin yüzde 64’ü, kadınlarınsa yüzde 24’ü sorun yaşadıkları cihazların kullanma kılavuzuna hiç bakmıyor.
Ayrıca erkeklerin yüzde 12’si, kadınların da yüzde 7’sinin sorun yaşadığı cihazı açmayı ya da fişe takmayı unuttuğu ortaya çıktı. Hattı arayan kadınların telefonda erkeklere göre yüzde 32 oranında daha fazla zaman geçirdiği, ancak yardım hattı çalışanlarının yüzde 66’sının da kadınlarda konuşmayı tercih ettiği belirlendi.
Psikolog Joanna Bawa, sonuçların teknolojiyle ilişkilerde cinsiyetler arası bir farklılık olduğunun kanıtı olduğunu söyledi.

Bawa, genel olarak erkeklerin teknolojiye anlaşılması ve fethedilmesi gereken birşey olarak baktığını, kadınlarınsa kendilerine fayda sağlayacak cihazlarla motive olduğunu dile getirdi. Hattın en çok pazartesi günü arandığı belirlendi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 307
favori
like
share