23 Nisan 1982 yılında Samsun'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Yalova'nın Çınarcık ilçesinde tamamladı. 2005 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü'nden mezun oldu.
Asomedya dergisinde yayın editörlüğü, Anayurt Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı. Zwana, İki Nokta, (+) Düşünce, Zemheri Edebiyat gibi dergilerde yazıları yayımlandı. 2005 yılında "Dehlizler İçinde" isimli ilk şiir kitabını "Duman Yayınları"ndan Ömür Kurt'un "Sensiz" ve "A" isimli şiirleri "Osmaniye Şiiri Özendirme Ödülü" aldı.

Kısa film alanında, Döngü, Sinemada İnecek Var, Sil Baştan ve Çakıl Taşı isimli kısa filmlerin yönetmenliğini yaptı. Sokak çocukları konulu "Çakıl Taşı" isimli kısa filmi birçok festivalde gösterildi ve 2006 yılında 5 bin adet film kopyası yapılarak okullarda izletildi. Bunun yanında, Ankara Emniyet Müdürlüğü ile ortak yürütülen bir proje ile film, 1 ayda 11 bin kişiye ulaştı. Ayrıca, Seyyah dergisinde Genel Yayın Yönetmenliği ve Sanat Yönetmenliği görevlerini de üstlenen Ömür Kurt, senaryo ve öykü ve şiir çalışmalarını da sürdürmektedir.
Eserleri:
Kitap:
Dehlizler İçinde (Şiir-2005)
Film:
Döngü (Kısa Film-2004)
Sinemada İnecek Var (Kısa Film-2005)
Sil Baştan (Kısa Film-2005)
Çakıl Taşı (Kısa Film-2006)
Semum (Sinema Filmi – Yönetmen Yardımcısı/Post Prodüksiyon Sorumlusu-2008)
Tokat Emniyet Müdürlüğü (Kısa Tanıtım Filmi-2008)
Öykü:
Gelincikler Çabuk Solar

Deneme:
Düş-ün-ce
Senaryo:
Ar Pun Şet (Güz)
Hoşçakal Nasreddin Hoca

Etiketler:
Beğeniler: 2
Favoriler: 2
İzlenmeler: 408
favori
like
share