Seyit Torun - Seyit Torun Kimdir - Seyit Torun Resimleri - Seyit Torun Hakkında - Seyit Torun Biyografisi

Seyit Torun (d. 1 Şubat 1968[1], Ulubey, Ordu), Türk iktisatçı, iş adamı ve siyasetçi. Seyit Torun aynı zamanda Ordu'nun şimdiki belediye başkanıdır.

Ordu'da doğan Seyit Torun, öğrenim yaşamına Ulubey'de başladı. Liseyi Ordu'da okuyan Torun, yüksek öğrenimini yapmak için girdiği Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden 1990'de mezun oldu.

Seyit Torun 1994 Yerel Seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Ulubey belediye başkanı seçildi. Bir dönem Ulubey Belediye Başkanlığı yapan Torun, bu dönemde belediyecilik konusunda Almanya ve Hollanda'da araştırma ve incelemelerde bulundu.

Torun, 1999 Yerel Seçimleri'ne CHP'nin Ordu belediye başkan adayı olarak katıldı; ancak başarılı olamadı. 1999 yılı sonunda Bilim Tarım Limited Şirketi'ni kurdu ve ticaret yaşamına adım attı. Bu dönemde siyasal etkinliklere devam eden Torun, CHP Ordu il başkan yardımcısı oldu.
2004 yılında Demokratik Sol Parti'ye geçen Seyit Torun, 2004 Yerel Seçimleri'nde DSP'den Ordu belediye başkanı seçildi.
Seyit Torun, 2009 Yerel Seçimleri'ne de Demokratik Sol Parti'den katıldı ve üst üste ikinci kez Ordu belediye başkanı seçildi.

İyi düzeyde İngilizce bilen Seyit Torun, evli ve bir çocuk babasıdır

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 462
favori
like
share