Trikotaj nedir - Trikotajın AnlamıBir Makine Sanayi Trikotaj

Teknolojik alanda meydana gelen gelişmeler, her alanda olduğu gibi, trikotaj alanındada etkisini göstermiştir. Sektörün ihtiyaç duyduğu en son tekniklerle geliştirilmiş makine,araç ve gereçler toplumun yararına sunulmuştur.

Trikotaj alanında ilerlemenin hem aile hem de ülke ekonomisi açısından önenimi büyüktür. Çünkü tüketici konusunda olan yetişkinlerimize bir taraftan ihtiyacı olan bir mamulü ucuz bir şekilde, kendi çabaları ile yapmanın hazzını yaşatırken diğer taraftan, çevrede ihtiyacı olanlardan sipariş alarak üretim ile aile ekonomisine ek bir katkıda bulunarak üretici konumuna getirebiliriz.

Bu anlamda istenilen kalite ve üretim düzeyine ulaşabilmek için kullanılan makine, araç gereçlerin seçimi, kullanma şekilleri ve bakımı hakkında bilgi ve beceri sahibi olmak önemlidir. Böylelikle, kişilerin kullanılacak makine, araç ve gereçleri hakkında bilgi ve beceri sahibi olmaları, hedefe ulaşmanın yolunuda kısaltacaktır.

Trikotaj alanıyla ilgili üretim sistemini kapsayan makinelerin kullanımı, bakımı onarımı ile kontrol ve ayarını yapabilen, piyasadaki yenilikleri takip edebilen, nitelikli meslek elemanlarının yetiştirilmesi için müfredatta bulunan konular teorik ve uygulamalı birbirine paralel farklı türdeki triko makinelerini kullanarak, çeşitli triko ürünlerinin üretimini kendi başına belli süre içerisinde yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişiler yetiştirebilinir.

Hazırlayan: İSMEK Usta Öğreticisi Nuray Uğurlu

Kaynak

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 6511
favori
like
share