Soilwork Biyografisi,Soilwork Hayatı,Soilwork Yaşamı,Soilwork Kimdir?

1987 yılında Rotting Corpse gitaristi John Perez’in thrash metalin kısıtlı yapısından kurtulup yeni bir şeyler yapmak istemesiyle gruptan ayrılıp yanına Bay Area bölgesinden Death Tripper grubundan davulcu Brad Kanevokalist Kris Gabehardt gitarist Tom Martinez ve bassist Chris Hardin’i alıp B.Sabbath soundunda onun izinde müzik yapan 80 başı grupları Witchfinder General St. VitusNemesis Black Hole gibi gruplara benzer bir şeyler yapmak için Solitude’u kurdu daha sonra isimlerini Solitude Aeturnus olarak değiştireceklerdi.

Grup elemanlar tamamlanır tamamlanmaz aynı yıl şarkı yazmaya başladı 1988 ocağında ilk efsanevi demoları Justice For All’u çıkardı. (Metallica’da aynı yıl And Justice For All’u çıkardı ama 8 ay sonra.) Transcending Sentinels gibi bir hiti barındıran bu demo hiç de amatör bir sounda sahip değildi. Demodan sonra grup lokal konserler çıkmaya başladı. Ve bu o zaman thrash grupları ile dolu piyasada hemen fark edilmelerini sağladı. Zira grup heavy yavaş ve melodikti. Grup demodan sonra eleman değişiklikleri yaşadı ve klasik Solitude Aeturnus kadrosuna ulaştı. En büyük kazançları tabi ki mükemmel vokalist Robert Lowe olmuştu. Ve grup ikinci demosunu kaydetti içinde Mirror Of Sorrow ve Opaque Divinity şarkılarını barındırıyordu.

Ve bağımsız bir firma olan King Klassic ile ilk albümleri için anlaşma yaptılar.1990 Dallas’ta kaydedilen albümün adı ‘Into the Depths of Sorrow’du ve ilk miksajın felaket kötü olması nedeniyle albüm tekrar kaydedildi . Bu sefer demolarını kaydettikleri yerde yapılan miksaj 3000 dolara mal olmuştu .Ancak aksilik King Klassic’in albümü dağıtacak parası yoktu ancak grup Roadrunner Records’un dikkatini çekmişti ve anlaşma yaptılar. Çeşitli gecikmelerle kaydedilditen 15 sene sonra albüm piyasaya sürüldü.

Grup tura çıkmadan zaten 2. albüm için gerekli materyali yazmıştı ve 1992 yılında daha yüksek bir bütçeyle daha iyi sonuç veren harika albümleri ‘Beyond The Crimson Horizon’u çıkardı. Albümü Paul Dianno’nun Killers grubuyla yapılan 6 haftalık Amerika turnesi izledi.
Turne çok başarılıydı ama zaten yeterince destek vermeyen Roadrunner 1993 yılı başında anlaşmayı feshetti. Bu durum aralık ayına kadar sündü ve nihayet Pavement Records ile anlaşma imzaladılar.

Grup üçüncü albümlerini İngiltere’de Rhythym stüdyolarında Mart 1994’de kaydetti. ‘Through The Darkest Hour’ o ana kadar ki en başarılı en iyi prodüksyona sahip albümleriydi. Albümü Mercyful Fate ile Amerika ve Revelation grubuyla Avrupa turnesi izledi. Grup bundan sonra 1996 yılına kadar sürecek olan bir sessizliğe girdi. Yeni albümleri ‘Downfall’ ı Dallas’ta kaydettiler ama prodüksyondan memnun kalmamışlardı. Bu gibi karışıklıklar ilk önemli eleman ayrılığını beraberinde getirdi. Bassist Lyle Steadham artık aksiliklerden bıktığı için grubu bıraktı. Ve bir punk grubu olan The Killerkreeps’i kurdu. Gruba Last Chapter’ın basçısı geçici olarak eşlik etti. Ve İsveçli Morgana Lefay ile beraber Nisan 1996’da Avrupayı turladılar. Gruba arkadaşları ve fan olan Steve Moseley kalıcı basçı olarak katıldı. Ve grup gene plak şirketi değiştirdi. Pavement Records ila anlaşmayı bırakıp Almanya’dan Massacre Records ile anlaştılar

Mart 1998’de İngilterede başyapıtları ‘Adagio’ albümlerini kaydettiler. Haziran ayında albüm yayınlandı ve Savior Machine ile albümün promosyon turuna çıktılar Avrupa’da.‘Adagio’ Amerika'da Polygram’ın dağıtımcılığını yaptığı Olympic Records ’dan yayınlandı.Grupta iki eleman değişikliği daha oldu Edgar Rivera’nın ayrılmasıyla gitara Steve Moseley geçti. Bass gitara James Martin ve davula Steve Nichols geçti.

Grup Halen yeni albümü 'Alone' için çalışmalarına devam ediyor.Gayet şansız bir tarihe sahip ama mükemmel bir gruptur Solitude A

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 321
favori
like
share