Almanya Birinci Ligi'nde oynayan milli futbolcu Halil Altıntop yaptığı açıklamada Kaiserslautern'dan sezon sonunda ayrılacağını söyledi. Kulübün internet sitesinde yayınlanan habere göre sezon sonunda kontratı biten tecrübeli futbolcu Halil, takımda kaldığı süre içinde faydalı olmak için elinden geleni yapacağını belirterek, "Kaiserslautern'den ayrılacağım ancak henüz hangi takıma gideceğim belli değil" dedi. 22 yaşındaki Halil, kötü bir sezon geçiren Kaiserslautern'de bu sezon göze batan tek oyuncu olarak sivrildi. Lig'de 10 golü bulunan milli futbolcu, Werder Bremen'li Klose ile gol krallığını paylaşıyor. Alman basınında ise Halil'in kardeşi Hamit Altıntop'un takımı Schalke 04'e transfer olacağı yönündeki haberler yazılıyor.

PAKİSTAN'DAKİ DEPREMZEDELERE YARDIM ÇAĞRISI

Milli futbolcu Halil Altıntop, Pakistan deprem bölgesindeki ailelere yardım çağrısında bulundu.

Almanya'nın Bonn kentindeki "HELP" yardım kuruluşu, Halil Altıntop'un "Darda kalmış insanlara yardım eli uzatın" çağrısı yapan, Türkçe ve Almanca yazılı, fotoğraflı ve imzalı mektubunu posta yoluyla insanlara gönderdi.
Altıntop mektubunda, Pakistan'daki depremde 40 binden fazla insanın öldüğünü, milyonlarca insanın evsiz kaldığını belirterek, insanların dondurucu havada açıkta gecelemek zorunda kaldıklarını kaydetti.

Özellikle çocukların tıbbi yardıma, gıda maddelerine, temiz içme suyuna, giyeceğe, battaniyeye ve kışa uygun çadırlara ihtiyacı olduğuna dikkati çeken Altıntop, "Türkiye'deki 1999 depreminde olduğu gibi HELP yardım örgütü, elemanlarını hemen bölgeye gönderip acil yardıma başladı. Bugün HELP adına sizden Pakistan deprem bölgesindeki aileler için destek ricasında bulunuyorum" dedi.

Ramazan ayının şefkat ayı olduğunu, iyiliklerin Allah katında özellikle karşılık bulduğunu ifade eden Halil Altıntop, mektubunda ayrıca şunları kaydetti: "Oruç tutunca, Pakistan deprem kurbanları için açlık ve susuzluğun ne demek olduğunu kavrıyoruz. Acıma duygularımız tabii ki yeterli değildir. Yardım etmemiz gerekiyor. Bu fırsatı değerlendirip darda kalmış insanlara yardım eli uzatın. Zaman geçirmeden bugün bağışlayın. Özellikle çocukların yardımınıza acil ihtiyacı var. Onları zor durumda bırakmayın. Şimdiden size ve ailelerinize desteğiniz için candan teşekkür ederim.
Ramazan ayını ve Şeker Bayramı'nı kutlarım."


Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 486
favori
like
share
corleoni Tarih: 13.11.2005 18:45
halil için hayırlısı olsun