Türk Telekom Grubu, 10 - 12 Kasım tarihlerinde Beyrut’ta düzenlenen fuar kapsamında teknolojilerini bu kez de Ortadoğu’da sergiliyor.

Ekim ayında Cenevre’de düzenlenen ITU Forum 2009 kapsamında teknoloji şirketlerinin geliştirdiği ürünleri sunan, sonrasında Sevilla’da düzenlenen ETNO CEO Zirvesi’nde online eğitim içeriği Vitamin’i dünya devlerinin zirvesindeki yöneticilere anlatan Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri grubu Türk Telekom, şimdi de Ortadoğu’da Türk teknolojisini tanıtıyor.
10-12 Kasım tarihlerinde, ITU Global Endüstri Liderleri Forumu ve 9. Global Düzenleyici Kurumlar Sempozyumu kapsamında Beyrut’ta düzenlenen fuara İnnova, Sebit, Argela ve Sobee şirketlerinin geliştirdiği yenilikçi ürünleriyle katılan Türk Telekom Grubu, interaktif eğitimden, online oyunlara, görüntülü görüşme teknolojilerinden, Wirofon gibi yakınsama ürünlerine kadar pek çok teknolojiyi görücüye çıkartıyor.
ITU Beyrut Forum’un açılışında bir konuşma yapan Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany ülkelerin gelişimi ve çocukların eğitimi için genişbant altyapısının büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Bu kapsamda, Türk Telekom Grubu olarak genişbantın eğitimde kullanımı konusuna ayrı bir ilgi gösterdiklerini belirten Doany, çocukların kullandığı internetin içeriğinin güvenli olmasının da çok büyük bir önem taşıdığını ifade ederek “NeTTe Çocuk Var ürünümüz bu konuda yaptığımız çok önemli bir çalışma. Bu ürün ile okullardaki internet içeriğini evlere taşıyoruz.
Önümüzdeki dönemlerde genişbant teknolojilerinin eğitime katkısının çok daha ileri seviyelerde olabileceğini öngörüyoruz. Çünkü eğitim olmadan gelecek olmaz, internet olmadan eğitim olmaz diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu. Doany ayrıca, sabit/mobil yakınsaması, WebTV, reklam platformu ve online oyunlar gibi teknolojilerin yurtdışına ihracatı konusunda Türk Telekom Grubu teknoloji şirketlerini desteklemeye devam ettiklerini belirtti.


Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 334
favori
like
share