Yeşil Bölge - Green Zone - Yeşil Bölge 2010 - Green Zone 2010 - Yeşil Bölge Filmi - Yeşil Bölge Film Konusu - Yeşil Bölge Oyuncuları - Yeşil Bölge Vizyon Tarihi

Yeşil Bölge (2010)

Vizyon Tarihi: 30 Nisan 2010

Oyuncular: Matt Damon, Jason Isaacs, Greg Kinnear, Brendan Gleeson
Amy Ryan, Michael O'Neill, Khalid Abdalla, Antoni Corone

Yönetmen: Paul Greengrass

Senaryo: Brian Helgeland, Rajiv Chandrasekaran

Müzik: John Powell

Görüntü yönetmeni: Barry Ackroyd

Tür:Dram, Gerilim

Yapım: ABD, Fransa, İspanya 2010 (Renkli)

Dil: İngilizce

Yapımcı Firmalar: Universal

Dağıtıcı Firmalar: Universal


Matt Damon ve yönetmen Paul Greengrass (The Bourne Supremacy, The Bourne Ultimatum, United 93) sürükleyici bir gerilim filmi olan “Green Zone”da yeniden bir araya geldi. Filmin hikâyesi, Irak savaşında kaosun hüküm sürdüğü, hiç kimsenin birbirine güvenmediği, alınan her kararın beklenmedik sonuçlara yol açabileceği ilk günlerde geçiyor.

2003 yılında ABD önderliğinde Bağdat’ın işgali sırasında, tebligat çavuşu Roy Miller (Damon) ve ordu müfettişlerinden oluşan ekibi, Irak çölünde depolandığından kuşkulanılan kitle imha silahlarını bulmak üzere görevlendirilir. Bubi tuzaklı bir bölgeden diğerine geçen askerler, ölümcül kimyevi maddelerin peşine düşerler. Ancak bunun yerine, görevlerinin amacını taban tabana değiştirecek bir örtbas olayı ile karşılaşırlar.

Farklı amaçları olan ajanlarca çevrilmiş olan Miller, yabancı topraklardaki gizli ve sahte istihbarat bilgilerinin ışığında, zorba bir rejimin yıkılmasına ya da istikrarsız bir bölgede savaşı tırmandıracak yanıtlara ulaşmak zorundadır. Bu hararetli ve tehlikeli yerde, en zor bulunan silahın, gerçeğin kendisi olduğunu keşfeder.


Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 493
favori
like
share