Brocade, Oracle Veri tabanları ve Uygulama dizileri için değişik çözüm setleri sunmak için Oracle ile birleşti.
Geniş kapsamlı ağ iletişim portfoyü Oracle Urünleriyle, sıkı bir bağlantı ve birlikte işleyebilme olanagini desteklemektedir.
Brocade® (Nasdaq: BRCD), Oracle Iş Ortakları (PartnerNetwork) üyesi olarak, Orcade veri tabanı ve uygulamaları için teknolojik çözümler seti geliştirdiğini açıkladı.

Çözümün amacı ise, istikrarlı ve verimli bir şekilde kritik işletim sistemlerin işlevselliklerini arttırmaktır . Teknolojide lider olan bir çok ortaklarıyla beraber sergiledikleri ortak çalışmaların ardından, Brocade ve Oracle ortaklaşa belirledikleri ve bağımsız danışmanlar tarafından sınanmış olan, kobilerin ve büyük işletmelerinin gereksinimlerini karşılayan çok protokollu teknolojik setini sunmaktadır.

Brocade, Oracle uygulamaları ve veri tabanlarının bağlantı ihtiyaçlarını karşılayabilecek, eksiksiz bir ürün portföyüne sahip olan uçtan-uca ağ işletim sağlayıcı lider konumundan dolayı, Oracle, yapılandırma referanslarına dahil olan veri ambarı, iş uygulamaları ve sanallaştırma desteklerine yönelik farklı çözüm seti geliştirmek için, Brocade ile beraber çalışmaktadır.
Bu işbirliği, Brocade’in Oracle gibi, kurumsal yazılım sistemlerin binlerce kurumsal müşterilere destek sağlayan ana BT sistemler sağlayıcılar için ağ iletişim altyapı destek stratejisini güçlendirmiş olmaktadır .

“Oracle, en büyük kurumsal yazılım sistemi şirketidir ve Brocade, sektörün en geniş kapsamlı uygulama yük paylaşımı, Ethernet ve depolama ağları portföyüne sahiptir” diyen Oracle Global Ortaklık ve Kanallar sorumlu yönetim kurulu başkan yardımcısı Judson Althoff; “ Müşterilerimize, sağlam kararlar vermeleri için, kapasiteleri kanıtlanmış ve sınanmış yapılandırmalar sunmak için beraber çalışarak çözümler sunmaktayız” ifadelerini kullandı.
“BT sektörünün ihtiyaçları artık teknoloji sağlayıcılarını, son kullanıcılara yönelik birlikte işleyebilen birinci sınıf çözümler sunmak ve yenilikci bir tutum içerisinde bulunmalarını sağlamaktadır” diye sözlerine başlayan Yankee Grup başkan yardımcısı Zeus Kerravala; “ Brocade ve Oracle iş birliğide bunun bir örneğidir; Bu iki teknoloji liderleri, müşterilerin sağlam ve heterojen bir ağ iletişime dayanan iş çözümleri sunmaktadır” diye konuştu.
2005 yılından itibaren Brocade, veri merkezleri kapsamında bulunan uygulamaların bağlantısı sağlamak için Oracle ile çalışmaktadır. Brocade’in büyüyen ağ iletişim ürün portföyüne IP ağ donanımları dahil olması ile beraber, Brocade Oracle ortamları ve platformlarında daha fazla yer bulma imkanı bulmuştur, bu durum dağıtık BT yapılarında çeşitli çözümlerin geliştirilmesi ile sonuçlanmıştır
Veri tabanları ve Veri Ambarı

Brocade’in sektörde öncü SAN anahtarları, Oracle’in çok sayıda sınanmış olan yapılandırmaları içerisine eklenerek, yüksek performanslı, son derecede optimize edilmiş veri tabanları ve veri ambar çözümleri geliştirmektedir :
• Brocade 5300 anahtarlarını ve Brocade ana veri yolu adaptörleri (HBAs) kurumsal USB flash disklerini kullanan EMC Symmetric V. Max depolama sistemi ile Oracle OLTD üretimini optimize edip, böylece büyük kurumsal müşterilerin gereksinimlerini karşılamaktadır.
• Brocade 5100 anahtarlarını ve Brocade ana veri yolu adaptörleri (HBAs) kurumsal USB flash disklerini kullanan EMC CLARiiON CX4 depolama sistemi ile Oracle OLTD üretimini optimize edip,böylece kücük ve ortaboylu kurum ve birimlerin müşterilerin gereksinimlerini karşılamaktadır.
Ayrıca, Brocade 300, 5100 ve 5300 anahtarları ; Oracle veri ambarları iş yükü için 6.04TB’den 205.44 TB’ye kadar optimize edilmiş Sun Fire sunucu veya Sun SPARC kurumsal sunucular ve Sun depolama sistemleri ile birlikte işleyebilen Brocade DCX ana omurga anahtarları.
Iş Zekası ve Iş Uygulamarı
Brocade uçtan-uca ağ işletim ürün portföyü iş zekası çözümlerini optimize ederek, giderek artan iş gereksinimlerini karşılayabilmek ve Toplam Sahip Olma Maliyetleri ( Total Cost of Ownership – TCO) azaltma olanağını sunmaktadır. Bu çözümler :
• Brocade ServerIron® Application Delivery Controller, yük paylaşım kapasitesini sağlamaktadır; IP/Ethernet bağlantısı için Brocade FastIron® LS ürünüyle birleşerek Oracle referans mimariyi kurmasını sağlamaktadır. Böylece, Sun Storage 7410 Unified Storage Systemi kullanarak diskle uygulama iş zekasını optimize ettirmektedir.
• Sanayi Imalat için Oracle Hızlandırılmış Çözüm Danışman ve HP için gerekli ağ işletim bağlanırlık bileşeni HP StorageWorks 8/24 SAN anahtarları (Brocade 300 anahtarları) , Oracle Consulting tarafından tasarlanıp ve sunulan çözüm, HP BladeSystem sunucular ve Oracle E-Business Suite Release 12 ile yüklenmiş olan HP depolama. Orta ölçekli şirketler için, Oracle Accelerate çözümü, büyümekte olan işletmeler için BT riskini azaltarak zaman değerini ( Time-to –Value) artırmasını sağlamaktadır.
Sanallaştırma
Brocade’in geniş ağ işletim serisi Oracle VM sunucu sanallaştırma yazılımını aşağıdaki çözümler sayesinde desteklemektedir:
• Oracle VM, Brocade 300 anahtarları, Brocade 815/825 HBA leri, ve NetApp FAS3100 Series Storage ile oluşan Oracle Onaylanmış Yapılandırma , sunucu uygulamasını optimize ederken, sanallaşmış ortamlarında aksama sürecini azaltarak, görünürlüğü artırmaktadır.
• Oracle VM Depolama Birleşim Programının parçası olarak, Brocade ürünleri, Oracle VM ortamlarında depolamanın kolaylıkla yönetilmesi için kulanılmaktadır.
Bu çözümler Brocade ve Teknoloji Ailesi ortaklarının aracığıyla satışa sunulmaktadır.
“Ağ işletim bağlanabirliği, Iş uygulamalarının verimli ve güvenilir olmalarının itici bir güç olmaktadır “ ifadelerini kullanan Brocade Urün ve Teklifler biriminin Ust düzey başkan yardımcısı Marc Randall; “ Oracle gibi dünyanın en büyük yazılım sağlayıcısı tarafından seçilmek, Brocade’in yenilikçi çözümler için ağ iletişim altyapıları birleşenlerini sağlaması, veri merkezleri ürünlerinde yüksek performanslı bir portföyüne sahip olduğunu göstermektedir” diye konuştu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 357
favori
like
share