[span=royalblue]Trafik kazası sonucu yürüyemeyen kadına, doktorlar yaşama şansı tanımadı. O ise inat edip önce ayağa kalktı, sonra yuva kurup bir çocuk dünyaya getirdi .[/span]


***

[COLOR=tomato]Mucize hayat

Havva Kızılırmak (MERKEZ) Edirne Lüleburgaz'da yaşayan Ayşe Oğuz, onu çok seven eşi ve oğlu Türkay ile, mutlu yuvasında ona bu hayatı bağışlayan Allah'a şükrediyor. Ayşe Oğuz, 12 Eylül 1995'de geçirdiği trafik kazasının ardından ağır bir beyin travması geçirdi. Ayşe'ye, Edirne'deki doktorlar "Yaşama şansı yüzde 1" diye rapor verdi. Ancak genç kadın mücadele etti ve komada geçen 1.5 ayın sonunda gözlerini açtı.

'MÜCADELEM ÖRNEK OLSUN'
İstanbul'daki Erenköy Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'ne getirilen Ayşe Oğuz, yaşama azmi sayesinde aksayarak da olsa yürümeyi başardı. 1.5 yıl evde egzersizler yaptı. Bu süre sonunda normal yürüyen Ayşe, tekstil fabrikasındaki işine geri döndü. İşe başladıktan sonra genç kadının karşısına 'ikinci şansı' olan Tuncay çıktı. Tuncay'da da doğarken geçirdiği rahatsızlıktan dolayı kas gücü kaybı vardı. İki genç birbirlerini hastalıkları ile sevdi ve nikah masasına oturdu. Daha sonra da, 2002'nin Temmuz ayında oğulları Türkay dünyaya geldi. Şimdilerde eşi ve minik oğluyla çok mutlu bir hayat süren Ayşe Oğuz, "Çok sıkıntı çektim, ama o kadar mutluyum ki çektiğim bütün acıları unuttum. Mücadelem herkese örnek olsun" diyor.

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 542
favori
like
share
ybtx Tarih: 27.10.2005 14:56
helal olsun