Muhammet Sarı 1964 yılında Trabzon’un Şalpazarı Fidanbaşı köyünde doğdu. Eğitimini Fidanbaşı’ nda tamamladı. Kemençeye olan merakı 18 yaşında başladı. 19 yaşında mahalli sanatçı olarak ekstralara gitmeye başladı.
1983 yılında İstanbul’a gelerek gurbet hayatına atıldı. 1984 - 1985 yılları arasında vatani görevini tamamladı.
1986 – 1988 yılları arasında, Samsun - Bafra Altınkaya Barajı Hidroelektrik Santralinde çalıştı. 1989 yılında İstanbul DSİ 14. Bölge Müdürlüğü’ nde çalışmaya başladı, halen çalışmakta..
1991 yılında evlenip, şuan 3 çocuk babası, mutlu bir evlilik yürütmektedir.
1989 yılından itibaren Kader Kurbanı, Dönsek Eski Günlere, teyze oğlu Ekrem ÖZTÜRK’ le beraber çıkardığı albümü Kadırgalar, Kadırga Şöleni, Yandı Yine Fındıklık, Seninle Çiçek Olsam, Sevdalık Ağacı, Oy Pınar’ ım ve son albümü olarak Güzel ile Taş Taşı olarak 9 albümü vardır.
Bu zamana kadar yapmış olduğu albümlerin söz ve bestelerinin kaynakları Ağasar kültürüne ait olup, sevgi saygı duyduğu sanatçılardan; Katip ŞADİ, Ali ÇİNKAYA, Aluğun KAZIM, Süleyman YAŞAR ve Şenol ÇAKIR gibi sanatçı dostlarının çalışmalarına katkıları olmuştur.
1993 yılında ilk tv programına katılmakla beraber, halen daha tv programlarına katılmaktadır. Ayrıca yayla şenliklerine, dış ülkelerde programlara, turnelere ve extralara devam etmektedir. Birçok Karadeniz sanatçılarıyla sahne paylaşımları olmuştur.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 751
favori
like
share