Tahkim Kurulu Başkanı Selçuk Öztek, kurulun 5 üyeyle göreve devam edeceğini açıklarken, tehdit edildiklerini doğruladı ve federasyona sert eleştiriler yöneltti. Futbol Federasyonu´nu olağanüstü kongre noktasına getiren Tahkim Kurulu krizi, önceki gün görevi bırakan 9 üyeden 4´ünün istifalarını geri almasıyla çözüldü.

Tahkim Kurulu Başkanı Selçuk Öztek, kurulun 6 üyeyle göreve devam edeceğini açıkladı. Kurulun dün İstanbul´daki toplantısından sonra bir açıklama yapan Öztek, istifa eden Erkan Vardar, Gürol Kaymak ve Samim Ünan´ın yerine yedek üyelerden Refik Moral, Kahraman Mert, Fahrettin Aral ve Metin Feyzioğlu´nun görev yapacağını söyledi. Öztek, Tahkim Kurulu üyelerinin iki noktada çok ciddi rahatsızlıkları bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Birinci rahatsızlık, federasyonun, Tahkim´e sahip çıkmak bir yana, bazı hallerde bir nevi hasım gibi görüp, kuşkuyla yaklaşmasıdır. İkinci noktaya gelince, o da Tahkim Kurulu´nu, şu ya da bu organa mesaj göndermek için bazı kişi ve grupların bir manevra alanı olarak kullanmasıdır. Bazı Tahkim Kurulu üyeleri, bu tehditlere muhatap olmuşlardır. Bu durum da arkadaşlarımızın üyeliklerini ciddi şekilde gözden geçirmelerine neden olmuştur." Öztek, kurul üyelerinin Türk futbolunun iyiliği için geçici olarak göreve döndüklerini belirtti.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 422
favori
like
share
corleoni Tarih: 12.11.2005 15:43
ya arkadaş nerede yaşıyoruz ya
puslukurt Tarih: 27.10.2005 14:59
Sıf bir kaç kişinin çıkarları ugruna Türk futbolu çamurlanıyor. :79:
kurtjara Tarih: 26.10.2005 23:10
Bir rahatsızlık varki peşpeşe bu istifalar yaşandı bir kaos ortamına girdi Türk Futbolu, bakalım bu tür baskı ve tehditlere kim dur diyebilecek Türk Futboluna gerçekten yazık oluyor, yazık ediyorlar bir iki kişinin yüzüne :9: