BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Geçen hafta uğradığı silahlı saldırıda bacağından yaralanmasına karşın atardamarının parçalanması sonucu aşırı kan kaybeden 2004-2009 dönemi Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, tedavi gördüğü hastanede akşam saatlerinde hayatını kaybetti.


Eski Büyükşehir Belediye Başkanımız ve bir dönem Bursaspor Başkanlığı yapan Bursamızın gelmiş geçmiş en başarılı belediye başkanı olarak nitelendirilen değerli insan Hikmet Şahin’i kaybetmiş bulunmaktayız.

Geçtiğimiz hafta haince bir saldırı üzerine ağır yaralanan Hikmet Şahin aşırı kan kaybetmiş ve bir haftadır yoğun bakımda tedavi altındaydı.Bir hafta süren yaşam mücadelesini kaybeden Hikmet Şahin hayata gözlerini 20.30 sularında hayata gözlerini yumdu. Bursamıza bir çok iz bırakan Hikmet Şahin Bursasporumuzun tekrar Süper Lige çıkmasında ki belkide en önemli kişiydi.

Bursa`da geçen hafta uğradığı silahlı saldırıda bacağından yaralanmasına karşın atardamarının parçalanması sonucu aşırı kan kaybeden 2004-2009 dönemi Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, tedavi gördüğü hastanede akşam saatlerinde hayatını kaybetti.
Bir hafta önce Yalova Yolu üzerindeki mobilya mağazasında meydana gelen olayda Hikmet Şahin, eski sabıkalı Hüseyin Şimşek`in silahlı saldırısına uğramıştı. Sol ve sağ bacağından yaralanan Şahin, aşırı kan kaybı nedeniyle şuuru kapalı bir durumda Acıbadem Hastanesi`ne kaldırılmıştı. Hastaneye kaldırılırken yolda duran kalbi müdahale edilerek çalıştırılan Hikmet Şahin, aradan saatler geçtikten sonra ameliyata alınmıştı. Bu operasyonda Hikmet Şahin`in sol bacağındaki mermiyle parçalanan toplardamar
değiştirilmişti. Ameliyattan sonra yapılan açıklamada, Şahin`in hayati tehlikesinin devam ettiği, her ne kadar ameliyat sonrası genel seyir iyi görünse de, çok aşırı kan kaybı, kalbin durması, beyine bir süre oksijen gitmemesi gibi nedenlerle sağlık durumunun çok ciddi olduğu açıklanmıştı.
Bir haftadır yoğun bakımda tedavi altında tutulan Hikmet Şahin, akşam saat 19.50`de hayatını kaybetti. Hikmet Şahin`in ölüm haberi hastane başhekimi Prof. Dr. Kaya Aksoy tarafından ailesine bildirildi.
Hikmet Şahin`in ölüm haberini alan Bursalılar da yavaş yavaş hastaneye gelmeye başladılar. Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlatırken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın Hikmet Şahin`in eşini arayarak başsağlığında bulunduğu öğrenildi.


KISA HAYATINA ÇOK ŞEY SIĞDIRDI

1950 yılında Bursa İnegöl``de doğan Hikmet Şahin, 1976-1986 yıllarında öğretmenlik yaptı.

Öğretmenlik mesleğini bırakarak mobilya ve orman ürünleri malzemeleri ticaretine başladı.

1994 yılında İnegöl Belediye Başkanlığı``na seçildi ve aynı yıl İnegöl Organize Sanayi Bölge Başkanlığı``nı da üstlendi.

1999``da İnegöl Belediye Başkanlığı``na ikinci kez seçildi ve İnegöl Spor Kulübü Başkanlığı``nı üstlendi.

28 Mart Yerel Seçimlerinde %54``lük oy ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı``na seçildi.

İnegöl Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Hakan Orman Ürünleri firmasının sahibi ve Hakan-Ertuğrul Orman Ürünleri firmasının ortağı olan Şahin, evli ve altı çocuk babası.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 339
favori
like
share
selcukbrs Tarih: 12.11.2009 13:27
amin
EZqiiiii Tarih: 12.11.2009 13:26
ALLah rahmet eyLesin mekanı cennet oLsun:12:
selcukbrs Tarih: 12.11.2009 13:24
çok sıkı bir bursaporluydu çok hizmetleri olmuştur bursamıza ve bursasporumuza mekanı cennet olsun başkanımızın ALLAH taksiratlarını affetsin amin
ADALI Tarih: 12.11.2009 12:19
Mekanı cennet olsun.Allah amelince rahmet eylesin
Asi Çaykaralı61 Tarih: 12.11.2009 12:18
Allah Rahmet Eylesin Mekanı Cennet Olsun
selcukbrs Tarih: 12.11.2009 10:41
Bursaspor'a yapmış olduğu katkılar yadsınamayacak derecede önemli işlerdi. Yeşille beyaza olan sevdasını her ortamda belli eden değerli bir siyaset ve spor adamı idi. Gerçekten ölümü önce Bursa, sonra Bursaspor açısından büyük bir kayıp.
KaRaKıZ Tarih: 12.11.2009 10:41
Allah mekanını cennet eyLesin:12: