Çocuklarla tatile çıkmanın ne kadar zor bir şey olduğunu ancak yaşayan bilir. Hatta bir yaşayan bir daha yaşamak istemediği için tatile bile çıkmaz. Oysa alınacak bazı önlemlerle çocuklarla tatile çıkmak mümkün. Voyager Dergisi tarafından hazırlanan ‘Çocuklarla Tatil Hakkında Her Şey’ isimli rehberkitap seyahat etmeyi planlayan ailelere yol göstererek bu anlamda Türkiye’de bir ilke imza atıyor. ‘Çocuklarla Tatil Hakkında Her Şey’ birbirinden özel 207 önerisi ve 16 yaratıcı oyunuyla komple bir tatil rehberi niteliği taşıyor.

Çocuklarla tatile çıkmanın püf noktalarının anlatıldığı kitapta; tatile çıkmadan yapılması gerekenler hazırlık süreçleri tatil planını şekillendirme ulaşım imkanları tasarruf etmenin yolları ödeme kolaylıkları ve indirimlerin yanı sıra yol boyunca çeşitli yaş gruplarına göre beslenme ve sağlık önerileri ve çocukları seyahat boyunca eğlendirecek ve oyalayacak aaaifli oyunlar da yer alıyor. İşte Çocuklarla ‘Tatil Hakkında Her Şey’den 0-12 yaş arası çocuklarla tatile çıkmaya hazırlanan ebeveynlere kolaylık sağlayan birkaç öneri…

Emniyet
Tatile çıktığınızda yabancı ve kalabalık yerlerde bulunacağınız için fazladan tedbirler ve güvenlik önlemlerine ihtiyacınız olacak. Çocuğunuza güvenli ama özgür hareket edeceği sınırlar çizerseniz ve onu da rahat ettirirseniz o da bu güvenli ortamdan aaaif duyacaktır. En önemli kural çocuğunuzdan gözünüzü hiç ayırmamanız. Yürürken arkanızda kalmamasına özen gösterin. Gittiğiniz mekanlara en son kendinizin girdiğinizden emin olun. Kaybolursa yer değiştirmemesi gerektiğini yola çıkmadan çocuğunuza tembihleyin. Çocuğunuzun boynuna asacağınız bir düdük de işe yarayabilir. Birbirinizi kaybederseniz çocuğunuz bu düdüğü çalarak nerede olduğunun işaretini verebilir. Eğer birden fazla çocuğunuz varsa her ikisine benzer renklerde elbiseler giydirin. Böylece tek bir renk ayırımını gözlerinizle takip etmek daha kolay olur. Ayrıca çocuğunuzun her zaman yanında fotoğraflı bir kimlik taşımasını sağlayın.

Zamanlama
Yolculukta her zaman her şey aksi gidebilir. Bu yüzden hep dikkatli olun ve aktarmalar arasında yeterli olduğunu düşündüğünüzden fazla zaman bırakmayı ihmal etmeyin.


alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 324
favori
like
share