FC Schalke 04 Kulübü Başkanı Gerhard Rehberg, İstanbul'da Fenerbahçe ile yaptıkları Avrupa Şampiyonlar Ligi maçında Fenerbahçe'nin kendilerine kötü davrandığını ileri sürdü. Gerhand Rehberg, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın kendisine nezaketsiz davranışlar gösterdiğini, menajer Rudi Ashauer'in tokatlandığını, bayan konukların ise maç sonrası dakikalarca bekletildiğini iddia etti.

Rehberg, İstanbul'daki maçta yaşananlarla ilgili olarak şu iddialarda bulundu: ''Başlangıçta herşey güzeldi. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, benim elimi sıktıktan sonra bir kelime bile etmeden yanımdan ayrıldı. Ben onların konuğuyum ve bir kulüp başkanıyım. Bunu hiç hoş karşılamadım. İnanın içecek su bile yoktu.''

Kulüp başkanı olarak açıklamak zorunda kaldığı yakınmaların bulunduğunu belirten Rehberg, İstanbul'da, kulüp yönetim kurulu üyelerine ilgi gösterilmemesini de çok yadırgadığını ifade ederek, şunları söyledi: ''İstanbul'da sanki bir düşman gibi karşılandık. Stat içinde konuk bölümünde yerlerin pislik içinde ve tuvaletlerde ise hijyenik bir ortamın olmadığı bana söylenenlerdir. Bunun yanısıra çok vahim olan bir başka durum ise menajerimizin tokatlanması olayıdır. Bundan haberim olmamıştı, menajerimiz Ashauer bana bunu son anda söyledi. Yönetim kurulu üyelerimizin eşleri de maç sonrası adeta çıkışlarda tutuklu gibi bekletildi.'' Kaldıkları otelin de fiyatlarının 3 kat pahalı olduğuna dikkati çeken Rehberg, ''Tüm bu yaşananlara karşı biz bunu sahamızda asla yapmayacağız. Ben yıllardır Türkiye'ye gider gelirim ve İstanbul'da tanıdıklarım da var. Ben dünyanın pek çok ülkesine gittim ve böyle birşeyi ilk olarak Fenerbahçe maçında yaşadık. Bu yaşananlar beni şaşırttı'' dedi.

Gelsenkirchen kentindeki AufSchalke Arena Stadı'nda 1 Kasım Salı günü yapılacak Fenerbahçe maçının sonucunun 2-0 lehlerine biteceği tahmininde bulunan Rehberg, ''Sonuçta dostluk kazansın'' dedi.

Rehberg, maç için statta Türk seyirciler için 3 bin bilet ayrıldığını sözlerine ekledi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 347
favori
like
share
corleoni Tarih: 12.11.2005 11:36
eee iyi davranırsan böyle olur
kurtjara Tarih: 30.10.2005 13:02
Nasıl bir başkan ki herkes çamur atıyor buna Futbolumuzu çamura gömdü :9:
ED1 Tarih: 29.10.2005 16:41
Baskan'a çamur atmak istiyorlar.
Biz onlara 1 kasim gosteririz.
puslukurt Tarih: 29.10.2005 12:15
:20:
kurtjara Tarih: 28.10.2005 20:27
F.Bahçe'den Schalke'ye tepki
Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi'ndeki Alman rakibi FC Schalke 04'ün kulüp başkanı Gerhard Rehberg'in, ''İstanbul'da kötü ağırlandıkları'' iddialarına, sarı-lacivertli kulüp tepki gösterdi. Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, FC Schalke 04 Kulübü yöneticilerinin, maç için İstanbul'a gelişlerinden itibaren gerek FB Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki antrenmanları, gerek Faruk Ilgaz Tesisleri'nde kendilerine verilen protokol yemeği ve gerekse tüm maç organizasyonu boyunca, Türkiye'de bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdikleri ve bir dost gibi karşılandıklarını ifade ettikleri kaydedildi.

19 Ekim'deki maçta FC Schalke 04 Kulübü Başkanı Gerhard Rehberg'in protokol tribününde yerini aldığı, VIP salonunda ikramda bulunulduğu, hatta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile tanışıp sohbet etme olanağı bulduğu, maçtan sonra da rakip takımın kurallara uygun biçimde stattan ve Türkiye'den ayrıldığı ifade edilen açıklamada, Rehberg'in iddialarının ''hayali'' olduğu vurgulandı.

Maçtan 9 gün sonra yapılan bu açıklamayı ''talihsiz açıklama'' olarak nitelendiren Fenerbahçe Kulübü'nün bildirisinde, şu görüşlere yer verildi: ''Tribünde susuz kaldığını, genel müdürlerinin tokatlandığını, kaldıkları otel fiyatının 3 kat pahalı olduğunu ve herşeyden önemlisi İstanbul'da düşman gibi karşılandıklarını belirten Rehberg, bu açıklamaları yaptıysa, Türkiye'de Fenerbahçe'den sonra başka bir spor kulübünü ziyaret etmiş ve maç seyretmiştir. Tribünde meydana gelen tatsız hadise ise Alman malı bira sponsorlarının, Schalke 04'lü yöneticilerle yaptığı tartışmadan ibarettir. Kulübümüz ve çalışanlarıyla yakından uzaktan ilgisi yoktur.''