Eşler günün birinde birbirlerine duydukları sevgiyi tüketebilecek kuruntularla, inançla mücadele etmesini bilmeli.

Eşlerin günün birinde birbirlerine karşı duyabilecekleri kuruntulara karşı şunlara inanmalarını tavsiye diyoruz:
Birinci İnanç: Evlilik her an değişik ve daha iyiye doğru gidebilir. Artık hiç bir şeyin evliliği düzeltemeyeceğini, bittiğini söylemek sadece bir kuruntudur. Öyle çiftler vardır ki, mutluluk için mücadeleye devam edip oldukça da başarılı olmuşlardır. Tabii başarılı olamayıp ayrılan da çoktur. Ama bugün geçmişe bakıp da aldıkları mesafeden gözleri parlayanlar da az değildir.

Bunlardan bazıları, eşlerden birinin diğerini değiştirmek için yıllarca çaba harcadığı evliliklerdendir. Günün birinde, kendilerini bir şekilde değiştirmeye karar verirler. Karşıdakini çok kolay suçlamaya kayan bir dile sahipken, övgüye yer vermeye başlarlar. Hissî olarak paylaşmaya önem verirler. Her an her şeyi kontrol altında tutmak isterken, zayıflık göstermeye ve karşısındaki kişiye muhtaç olduklarını hissettirmeye başlarlar. Derken görürler ki: Kendileri değiştikçe karşısındaki kişinin davranışları etkilenmektedir.

İkinci İnanç: Benim kısmetim bana en uygun kişidir. Başkasıyla evlenseydim, değişik problemler çıkardı.

Evlilik dışı ilişkiye girenlerin durumu bu inancın doğruluğunun bir örneğidir. İlk önce "işte evlenmem gereken kişi" denildiği görülür. Ama pembe hayat bir süre sonra sona erer. Kaçınılmaz olarak sıradanlık yaşantılarını kuşatacaktır.

[COLOR=orangered]Üçüncü İnanç: Sevginin sadece duygularla ayakta kalması imkansızdır. Her evlilik eşlerden birinin kendisini sevgisiz hissettiği bir dönemden geçer. Böyle bir dönemde her şey bize "bırak artık, bu ilişki tükendi" diye bağırır. Ancak daha ilk seferinden bırakacak olursak, kalıcı sevgiyi asla bulamayız.

Biz, her şeyin en iyisine layık olduğumuza bizi inandırmaya çalışan bir toplumda yaşamaktayız. Bu evlilik için geçerli midir? Devamlı arayışta mı olacağız? Hayır.Gerçek sevgiyi arayacaksak, her şeye rağmen eşimizi sevmeyi öğrenmemiz gerekecektir.

Trafik kazası geçirmiş ve bir kolu sakat kalmış hanımını özenle hastaneye getiren erkek şöyle diyordu: "Biz karı-koca değil miyiz? Böyle günlerde birbirimize daha bir bağlanmamız, destek olmamız gerekir."

İşte evlilik buydu! Sevgi azalmıyor, belki de artıyordu.

Evlilikleriniz zor bir dönemden geçse bile tekrar düzelmesi söz konusudur. Yeter ki birbirinize sevgi ve saygıyı kaybetmeyin, buna yol açacak hareket ve sözlerden kaçının.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 997
favori
like
share
FadiK Tarih: 13.11.2005 10:44
sagolasin bilgilerin icin cok tesekkürler missx
CADIKIZ Tarih: 30.10.2005 11:46
BU GUZEL PAYLASIMIN ICIN SAOLASIN
SEVGI VE SAYGIYI,HICBIR SEKILDE KAYBETMEMIZ LAZIM.HERSEYIN BASI SEVGI VE SAYGIDIR :5: