güzel yazılar - anlamlı yazılar

Sabahtan beri dilime takılan "şarkılar seni söyler" şarkısını ( hani "Huysuz ve tatlı kadın" diğer adıyla) arıyordum. Buldum. Dinledim de. Amma velâkin; Peşinden şu aşağıdaki şiiri okudu İclal Aydın.

Öyle oturduğum yerde kalakaldım! Ağladım... Ağladım... Ağladım....
Burnumu çeke çeke!
Hıçkıra hıçkıra.

Anneme kızardım neden böyle şeyleri dinleyip ağlıyorsun diye!

"Dinleme, rastlarsan kapat. Başka bir yerleri aç... Kendini hiç bir şeyin üzmesine izin verme. Ne bir şiirin, ne bir şarkı nede filmin!" Diyordum sana dimi? Sırf ağlamana dayanamadığım içindi!
Ama sende çok harap ediyordun kendini be anne!
Hatırlıyor musun? çook uzaktan bir ahbaba baş sağlığına gitmiştikde ne çook ağlamış kendi paralamıştın, başsağlığına odaya girenler direk sana gelip taziye dileklerini vermişti... Seni çok yakını sanmışlardı!...
O zaman şaşırmış, utanmış hatta çıkışta da kendimizi tutamamış dakikalarca gülmüştük seninle yol boyunca. "Bir daha kendimi böyle bırakmayacağım söz" demiştin.
Biliyorum orada sen kaybettiğin annene, babana, sevdiklerine ağlamıştın ama onlar nereden bilsinlerdi ki anne. Seni çok yakını zannettiler bu kadar ağlayınca.
Biliyor musun?
Aynısını bende yaptım bir kere.
Sen çok hastaydın o sıra. Beyin kanaması geçirmiştin ya işte o zaman. O kadar korktum ki seni kaybedeceğim diye! Kendimi tutamadım bayılana kadar ağladım gittiğim cenaze evinde. Beni de ölenin çok yakını zannettiler o zaman işte! Halbuki ben sana ağlamıştım en çok... Onlar bilmiyorlardı.

"Gittikçe sana mı benziyorum ben anne?"

Ama bu sefer ben hazırlıksız yakalandım. Sana dinleme diyordum ama; Valla bilmiyordum peşinde böyle bir şiirin olduğunu. Yoksa bende dinlemiyorum böyle şeyleri pek biliyorsun....
Tamam, başlayınca da kapatmadım, evet!
Dinledim... Ağladım. Hatta kesmedi bir daha dinledim. Yine ağladım.
Yine kesmedi Google'da aradım şiirini buldum. Birde üstüne bloğuma ekledim!

İclal Aydın... Mahvettin bugün beni... Bu nasıl duygu yüklü şiir. Yoksa ben mi fena bir günümdeyim!

Ama ama ben annemi özlediiiiiiim :(

alıntıdır

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3799
favori
like
share
buu_rockk Tarih: 22.11.2009 10:04
[COLOR="PaleGreen"]PayLasım icin saOL AYIŞIĞI abLa cok beqendim
HaNıM aGa Tarih: 20.11.2009 23:54
anneler en güzel varlık

sağolasın ablam..