Kitabımızda daha çok dini uygulamaların Kuran'a göre nasıl olduğunu ortaya koyduk. Oysa bu soruda olduğu gibi din adına olaylara, insanlara bakış açımızı da Kuran belirler. Kuran ayetlerini incelersek, Kuran geldikten sonra Musevi olmaya veya Hıristiyan olmaya devam edenlerin cehennemlik olduğuna dair hiçbir iddia geçmez. Sırf bu bile mezhepçilerin bu konu hakkındaki uydurmalarını yalanlamamıza yeterlidir. Üstelik bir de Musevi ve Hıristiyanlar'ın iyi fiilerinin karşılığının verileceği, aralarında iyilerin olduğunun vurgulanması da bu tezin tamamen Kuran'a aykırı olduğunu ve mezhepçilerin yalanlarından biri olduğunu gösterir.

"Şu bir gerçek ki; iman edenlerden, Yahudilerden, Hıristiyanlardan, din değiştirenlerden, Allah'a ve ahiret gününe inanıp, salih amellerde bulunanların, Allah katında ödülleri vardır. Onlara korku yoktur ve onlar üzgün olmayacaklardır".Bakara Suresi 62. Ayet

Ayrıca Kuran'da Yahudi ve Hıristiyanlarla evlenebileceğimizin belirtilmesi, Rum Suresi'nde Müslümanlar'ın, Hıristiyanlar'ın savaş kaybetmelerinden dolayı üzüldüklerinin anlatılması, Yahudi ve Hıristiyanlar'ı toptan cehennemlik ilan eden zihniyetin nasıl Kuran'la çeliştiğini gösterir. Aşağıdaki ayet de Yahudi ve Hıristiyanlar'ın içinde iyi kişiler olduğunu, hepsinin bir olmadığını gösterir.

"Onların hepsi bir değildir. Kitap ehlinden bir topluluk vardır ki gece vaktinde ayakta durup, Allah'ın ayetlerini okuyarak secdeye kapanırlar"Ali İmran Suresi 113. Ayet

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3486
favori
like
share
RuNDLL Tarih: 28.02.2006 13:16
İman'ın şartlarına canı gönülden inanmak ve ALLAH'a Şirk koşmamak sanırım tartıştığımız konuda önemli bir yer tutmaktadır...
petunya Tarih: 02.02.2006 17:24
ABDALWAHİD KARDEŞİME GÖNÜLDEN KATILIYORUM

PEYGAMBER EFENDİMİZ VE YÜCE KİTABIMIZ KURANI KERİM ,DAHA ONCE GÖNDERİLEN KUTSAL KİTAPLARIN BOZULMUŞ OLMASI VE İNSANLARIN DOĞRU YOLDAN SAPMIŞ OLMALARI SEBEBİYLE İNSANLIĞA GÖNDERİLMİŞTİR.

DİNİMİZCE ALLAHIN ELÇİSİ OLARAK KABUL EDİLEN HZ. İSA ASLI BOZULMUŞ İNCİLDE (HAŞA) ALLAHIN OĞLU OLARAK GÖSTERİLİYOR(İNCİLİN BOZULDUĞUNUN KANITIDIR VE DAHA BUNUN BİRÇOK ÖRNEĞİ VAR), ALENEN ŞİRK,YANİ KISACASI ŞU AN DÜNYANIN BİR ÇOK YERİNDE VAR OLAN DEĞİŞTİRİLMİŞ OLAN İNCİLİN İÇERİĞİNE İNANMAK ALLAHA ŞİRK KOŞMAK DEMEKTİR.KÜFRE GİRMEKTİR.

BİZİM DİNİMİZDE HZ. MERYEM ALLAHIN KULU HZ. İSA ALLAHIN KULU VE ELÇİSİDİR.YALNIZ ALLAHTAN YARDIM DİLER VE YALNIZ ONA İBADET EDERİZ.VE ONDAN BAŞKA HİÇ BİR İLAH YOKTUR ANCAK DİĞER DİNLER(SÜRE GELEN ZAMANDA BOZULARAK)ALLAHIN YARATTIKLARINI; KULLARINI YADA PEYGAMBERLERİNİ İLAHLAŞTIRMIŞTIR.KURANI KERİMDE ŞİRK KOŞMANIN SONUÇTA NE GETİRECEĞİ AÇIKÇA BELİRTİLMİŞTİR.
Gıcık Şirin Tarih: 01.02.2006 15:19
İnneddine'indellahülislam

Meali: Allah katında tek din İslam'dır..
serhatbey_066 Tarih: 06.01.2006 20:38
allah hepinizden razı olsun arkadaslarım bizi bilgilendirdiğiniz için.
artık örümcek ağına dönmüş düşünceleri aklımızdan silelim yani artık gercek olan sözlere bakalım değil mi?
MaXwELL Tarih: 01.01.2006 20:08
ABDALWAHIT arkadaşım ellerine sağlık asıl olanda bu yazılanlardır Allah razı olsun tüm ümmeti Muhammed'ten
alisisman61 Tarih: 01.01.2006 17:02
Dünyanın herhangi bir yerinde Allah rasulünü bilmeyen birileri olabilir. ama Allah'ı bilmek zaruridir. çünkü akıl bu gaye ile veriilmiştir. Allah'a inanan ve herşeyin o'nun dilemesiyle olduğunu idrak eden,ama rasulünden haberdar olmayan insanlara farklı muamele yapılacağı yolunda farklı rivayetler var.

Hristiyan ve Yahudilere gelince onlar hz. muhammet mustafa(s.a.v)'e inanmadıkları sürece onlara şiddetli bir azap vardır diyor hadis-i şerifler. zaten Müslümsnlığı kabul etmemiş yahudileri Allah K.K'de lanetlemiyormu. işte onlar belki ebu Cehil'in yanında cehennem taşı olacaklar. belki de sadece yanacaklar.
Nightforce Tarih: 01.01.2006 16:13
hic düsünmemistim gercekten cok interresant allah senden razi olsun kardesim
liamsi Tarih: 26.12.2005 21:31
Bu konuya AbdalWahid kardeşimiz son noktayı koymuş.Elbette Allah-u Teala kullarına zulmetmez.Eğer peygamber gönderilmeyen kavim varsa Allah'u Teala onları farklı yargılayacaktır.
Bundan 15-20 sene önce Avustralya'nın iç kesimlerinde çok ilkel bir kabile bulunmuştu.
Bunlarda sadece Cenab-ı Rabbül Alemini tanımaktan sorumlu olacaklardır.
Selam ve Dua ile.
ABDALWAHID Tarih: 26.12.2005 15:15
BISMILLAHIRRAHMANIRRAHIM
ES SELAMU ALEYKUM

[COLOR=orangered]ilk yazimdan alintilar:Ancak bütün bu gelismelere ve degisimlere ragmen henüz birtakim engelleri asamayip hak dine, Islâm'a ve Kur'ân'a ulasamayan bir kesim varsa, onlar konumlarina, durumlarina, yasadigi sartlara, zamana ve kendisine verilen akil nimetini kullanma güçlerine göre muameleye tâbi tutulacaklardir. Allah hiçbir kuluna zulmedecek degildir, hiçbir kulunun kaldiramayacagi bir yük ve mükellefiyet de vermemistir.


ve ahiri da`vana `anil hamdulillahi rabbil`alemin