Kaşlarda son moda: Bu sezon, ince ve kavisli kaşlar kesinlikle "out". Kalın, yumuşak hatlı, açısız, az eğimli kaşlar moda.


Kaşınızı Kime Aldırmalısınız?
Bunun için kaşınızı alacak kişinin kendi kaşlarını nasıl aldığına bakmanız yeterli. Kuaför salonuna girdiğinizde kaş alacak kişinin kaşlarına dikkatlice bakın. Kaşları iyi alınmış gözüküyorsa tereddüt etmeden kaşlarınızı ellerine teslim edebilirsiniz.

Bu Görüntüye Sahip Olmak İçin 3 Neden
* Kalın görünümlü kaşlar, göz bölgenizi daha çok vurgular.
* Göz makyajına fazla zaman harcamanıza gerek kalmaz.
* Kavis olmadığı için kendiniz de kolayca düzeltebilirsinizEski Alışkanlık, Yeni Trend
Bumerang görünümlü kaşlara elveda: Son yıllarda hemen hemen herkesin tercihi olan ince ve kavisli kaşlara veda etmenin zamanı geldi. Bu tip kaşlar, yüze kızgın bir ifade verdiği gibi, yaşı da büyük gösteriyor!
Hafif eğimli, kalın kaşlara merhaba: Yeni kaş modelinizle yüzünüzün ifadesi yumuşayacak. Ancak, bu kaş modelini, seksenli yılların dağınık ve kalın kaş modası ile karıştırmayın!

Kaş Alma Metodları Cımbız:
Yeni kaş modasını uygulamak için önce profesyonel ellere ihtiyacınız olacak. Daha sonra kendiniz aynı şeklin üzerinden düzeltebilirsiniz. Kalın kaşlar, ince kaşlara göre daha az uğraş isteyeceği için cımbızla düzeltmeniz yeterli olacaktır.
Ağda: Ülkemizde henüz fazla yaygınlaşmasa da ağda ile kaş almak pratik ve acısız bir yöntem. Gür ve inatçı kaşlar için cımbızdan daha etkili olan ağdayı kendiniz uygulamayın. Bu işlemi kaşınızı alan kişinin yapması daha doğru olur.

Kaş Boyama Metodları
Yeni kaşlarınıza kavuşmak için biraz zaman, biraz da sabır gerekeceği için, kalınlaşma sürecinde kaşlarınızı boyayarak düzgün bir görüntü elde edebilirsiniz. Kaş renginizin saç renginizle uyumlu olması için kaşlarınızı saç boyası ile değil de kozmetik reyonlarında bulabileceğiniz kaş kit'leri ile boyayın. Hemen hemen her markanın kaş kit'i var.

Evde Kaş Alma Yöntemleri
Kaşlarımı kimseye elletmem kendim alırım diyorsanız yeni kaş modasını evde de uygulayabilirsiniz.

1. ADIM: Bir kalemi burnunuzun kenarına paralel şekilde tutarak kaşınızın başlangıç noktasını belirleyin (şekil a). Kaşınızın en yüksek bölgesini yani eğimin başlayacağı yeri belirlemek için kalemi göz bebeğinizin bitiş noktasına paralel tutarak işaretleyin (şekil b). Bitiş noktasını belirlemek içinse, kalemi gözünüzün dış köşesinden kaşınıza diagonal tutun (şekil c).

2.
ADIM: Göz kalemiyle işaretlediğiniz noktaları birleştirerek kaş şeklinizi oluşturun. Daha sonra cımbız, ip veya ağda yardımıyla işaretin üzerinden alın.
Kaşlarınızın görüntüsü kalın olacağı için birden fazla tüy çekmeyin. Kaşlarınızı tek tek alın ki arada boşluklar olmasın. Kaşlarınızın üst bölgesi için de aynı durum geçerli. Çok fazla tüy alırsanız kaşınızın şeklini bozabilirsiniz.

3. ADIM: Kaş fırçası ile tarayıp, uzun tüyleri makasla kesin

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1508
favori
like
share
DİDEM Tarih: 26.01.2006 16:59
paylasimin icin saolasin arkadasim
rgündüz Tarih: 02.12.2005 10:53
guzel birbayan bence oresimdekine bence bukaslar ok yakisiyor birazcik cok az birsey duzelme olursa baya güzel olur
RaSeL Tarih: 01.12.2005 23:05
desene be güzelim :p bende kafami yoruyordum senin icin :23:
DeliBeyaz Tarih: 01.12.2005 21:39
:67:saka yaptim yaf gidiyorum zaten :70:
RaSeL Tarih: 01.12.2005 21:04
sizin orada hicmi yok bi türk berberine gitm bence en iyisini onlar yada italyan berberleri yapiyor öyle dolasma güzelim biraz sekil ver yani bence daha güzel durur...
DeliBeyaz Tarih: 01.12.2005 21:02
:19:yapma ya bende sana güvenmistim :79:desene gene ortada kaldik :70:neyse bizde orman gibi dolasmaya devam ederizzzz
RaSeL Tarih: 01.12.2005 21:00
güzelim ben yapamam eger sen yaptirirsan ve begenmessen gel yanima demistim benim elimden gelmez sakin bana güvenme sen :p
DeliBeyaz Tarih: 01.12.2005 20:59
bende masallah orman gibi kas var ben kendim yapamiyorum yanina gelimde sen yap bari :67:cok makbule gecer yani :70:
RaSeL Tarih: 30.11.2005 21:35
tabiki gel yanima aslinda bu modeller zaten tabi kalin kaslilar icin bi numara ama benim kaslarim cok ince ben yapamiyorum ne yalan söylüyeyim bende olmuyo.. :78: