Sokak Hayvanları Geçici Barınağı - Barınak Resimleri - Kocaelideki Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Evi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ilimizdeki sokak hayvanları için çok önemli bir merkezi hizmete açtı. Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Evi olarak hizmet verecek merkezde banyodan ameliyathaneye kadar her türlü konfor mevcut. Hatta merkezde, hayvanların kendilerini daha iyi hissetmeleri amacıyla müzik sistemi de bulunuyor.

Alikahya D-100 Karayolu KENTSA Girişi (Tır Parkı) yanında inşa edilen Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Geçici Bakım Evi, düzenlenen törenle hizmete girdi. Törene EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Korgeneral Selahattin Uğurlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, belediye yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ve hayvan severler katıldı.

Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Geçici Bakım Evi, daha önce EDOK Komutanlığı tarafından 6 prefabrik barınak olarak dizayn edilmiş, işletim maliyetlerinin yüksek olması nedeni ile bir süre önce kapatılmıştı. Merkez, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 300 bin TL harcama ile modernize edilerek tekrar hizmete açıldı. Geçici Bakım Evi, toplam 72 hayvan kapasitesine sahip.

Tesiste sokak hayvanlarına kısırlaştırma, aşılama, kayıt altına alma ve sağlık hizmetlerine yönelik tedavi ve bakım hizmetleri veriliyor. Kedi ve köpekler için banyo hizmeti ve rehabilite amaçlı müzik dinletisi programlarının da bulunduğu tesis sadece geçici bakımevi statüsünde kullanılacak. Sağlığına kavuşan hayvanlar buradan doğal ortamlarına gönderilecek. Hasta, yaşlı, bakıma muhtaç ve özürlü olan hayvanlar ise yaşamları boyunca burada misafir edilebilecek. Geçici Bakım Evi ayrıca ücretsiz sahiplendirme ve aşılama da yapılacak.Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2981
favori
like
share
notac1 Tarih: 30.11.2009 20:13
teşekkürler