Hayalinini gerçekleştiğini söyleyen genç yıldız, ‘Futbolun beşiğinde, nefes alırken bile düşüneceksin. Ya sahanın içinde olacaksın ya da kulübede oturacaksın.’ dedi. Bir zamanlar Zeytinburnu’nda geleceğini düşünen, idmanlara trenle gidip- gelen, Galatasaray’a adım atar atmaz yıdızı parlayan ve Avrupa’ya gittikten sonra gururumuz olan Emre Belözoğlu, yeni yuvasında mutlu mu mutlu.

Inter’den futbolun beşiği olan İngiltere Premier Ligi takımlarından Newcastle’a transfer olan milli yıldız özellikle son 2 haftada takımına 6 puan kazandırdı, olay adam oldu. Futboluyla da Ada’yı sallamaya başladı.

Sarı kart cezası sebebiyle İsviçre ile oynanacak Dünya Kupası play-off ilk maçında forma giyemeyecek olan genç futbolcu, İtalya ile İngiltere ligleri arasındaki farkı şöyle değerlendirdi:

Düşlerim oldu

‘Ben sezon başından bu yana, Türkiye’ye dönmemin erken olduğunu her fırsatta söyledim. Ve düşlerim olan İngiltere’ye geldim. Burada futbol daha değişik. Temposu fazla. O tempoya ayak uydurmak zorundasın, yoksa sırıtırsın. 90 dakikanın her saniyesinin bir değeri var. Küçük hatalar büyük hatalara yol açtığı zaman yok olur gidersin. Artık sakatlık sorunları da yaşamıyorum.

İdare edersin

Nefes alırken bile düşünmek zorundasın. Kaybettiğin bir topu, tekrar kazanmak için uğraşını vermezsen yandın. Kaytarma lüksün yok. Ya sahanın içinde olacaksın, ya da kulübede oturacaksın. İtalya’da aynı tempo yok. Sertlik var ama oyun içinde zaman zaman idare edersin. Futbolun beşiğinde, enerji, çabukluk, mücadele gücü, top kazanma gibi meziyetlerin yoksa, sende yoksun.’

Emre, İsviçre maçı içinde duygularını şöyle anlattı:

‘Benim en büyük üzüntüm, bizim baraj maçları oynamadan Dünya Kupası’na gitmemiz gerekirdi. Bu bize yakışmadı. Ama genç bir ekibiz Allah’ın izniyle işi bitireceğiz. Bu bizim bir yerde Vatan borcumuz olacak. Hepimizin böyle bir maçta katkısı olması için kendimiz adına oto kontrol altına girdik. Bizim için iç saha, dış saha gibi bir endişemiz yok. Hepimiz bunları tattık ve tatmakta devam ediyoruz. Türk halkı yeterki bize güvensin. Başımızda Avrupa da bize kazandırdığı başarıların baş mimarı Fatih Terim var. İsviçre ile oynayacağımız ilk maçta yokum ama Türkiye’de kesin oynayacağım. Maç gününü de iple çekiyoruz.’

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 328
favori
like
share
corleoni Tarih: 12.11.2005 11:29
tebrikler kardeş
ZeuS Tarih: 09.11.2005 10:13
inşallah bole oynamaya devam
puslukurt Tarih: 08.11.2005 13:36
Teşekkürler sana emre senin gol atman bizleri mutlu ediyor.
Şu İşviçre'yide göster Emrenin kim olduğunu..