Boğaz kıyısında akşam yürüyüşü yapan İngilizce öğretmeni "Neden bize ters baktın" diyen iki maganda tarafından öldüresiye bıçaklandı.

[COLOR=burlywood]Başıboş İstanbul'da maganda egemenliğine son örnek pazar akşamı yaşandı. Kurban da dershanede İngilizce öğretmenliği yapan ODTÜ mezunu Mehmet Ali Aksoy oldu.

1 ÖNCE LAF ATTILAR
Aksoy saat 21.45'te Kireçburnu sahilinde yürürken iki genç "Ters baktın" diye laf atınca tartışma çıktı. Saldırganlar bıçak çekip saplamaya başladı.

2 VAHŞİCE SALDIRDILAR
Bıçak darbeleriyle yere yığılan Aksoy'un burnu kesildi, boğazı delindi. İki saldırgan kaçtı, olayı gören bir kişi yoldan geçen polis otosundan yardım istedi.

3 İKİ ZANLI YAKALANDI
Böbreği ile bağırsaklarının bir bölümü parçalanan ve komaya giren 35 yaşındaki Aksoy'un hayati tehlikesi sürüyor. İki saldırgan yakalanıp tutuklandı.

İSTANBUL AÇIK ARA SUÇ ŞAMPİYONU
EMNİYET Genel Müdürlüğü verilerine göre gözaltına alınanların en çok olduğu il İstanbul.
2005'in ilk yedi ayı itibariyle İstanbul'da gözaltına alınanların sayısı 30 bin 529'u buldu.
BUNLARIN 26 bin 22'si asayiş, 479'u terör ve siyasi, 515'i trafik, 2 bin 865'i diğer suçlardan...
GÖZALTI sayısında Ankara 7 bin 841 kişiyle ikinci, Bursa 5 bin 233 kişiyle üçüncü...

'Yan baktı' diye 6 bıçak darbesi

Yürüyüşe çıkan öğretmen Mehmet Ali Aksoy, kendini aniden kavganın ortasında buldu. 6 bıçak darbesiyle burnu kesilip boğazı delinen Aksoy hayati tehlikeyi atlatamadı.

Tüyler ürperten olay 6 Kasım günü İstanbul Tarabya Kireçburnu mahallesi Haydar Aliyev Caddesi üzerinde saat 21.45 sıralarında meydana geldi. Özel bir dershanede İngilizce öğretmenliği yapan ODTÜ mezunu 35 yaşındaki Mehmet Ali Aksoy, akşam saatlerinde yürüyüş için evden çıktı. Aksoy Kireçburnu'nda Ali Baba Lokantası'nın yakınındaki parkurda yürürken üç kişi ile karşılaştı. Şahısların "Ne ters bakıyorsun yanlış bir şey mi gördün?" sözleriyle bir anda kendisini kavganın içinde bulan Aksoy, boğuşma sırasında aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralandı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 584
favori
like
share