TBMM Başkanı, ''Hala eşlerimizin kıyafetlerini söz konusu ederek, bundan laiklik, Cumhuriyet, rejimler adına bir şey çıkartmaya çalışıyorsanız lütfen bundan vazgeçin'' dedi.

TBMM Başkanı Arınç, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Meclis'in 2006 yılı bütçesinin görüşülmesi sırasında milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Arınç, ''Eşim, başındaki bu örtüsüyle Türk kadınını da Türkiye Cumhuriyeti'ni de Türkiye'nin çağdaş ilkelerini de en güzel şekilde temsil ediyor'' dedi.


CHP İstanbul Milletvekili Birgen Keleş'in ''Özellikle yurtdışında Türkiye'yi temsil edenlerin yanlarında götürdüğü kişilerin kıyafetleriyle Türkiye'yi ilkelerini doğru yansıtması gerektiğini, bunun yanlış izlenimler bırakabileceği'' yönündeki sözlerine karşılık veren Arınç, burada kendisinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün eşleriyle birlikte gittiği yurt dışı gezilerin kastedildiğini söyledi.

Arınç, ''Çağdaş bir bayan olarak bunu söylüyorsunuz. Eşimin kendi tercihiyle giydiği kıyafet, en az sizinki kadar çağdaştır. Benimle birlikte katıldığı ziyaretlerde üst düzey kabul görmüştür. Avusturya Parlamento Başkanının verdiği resepsiyonda kendisine gösterilen nezakete kadar bilesiniz ki eşim, başındaki bu örtüsüyle Türk kadınını da Türkiye Cumhuriyeti'ni de Türkiye'nin çağdaş ilkelerini de en güzel şekilde temsil ediyor. Bu benim, o da sizin görüşünüz'' dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 412
favori
like
share
ybtx Tarih: 02.12.2005 01:01
asmaliyiz arkadaslar artik bu konulari

hala ytmedi mi yerimizde saymak
Wish Tarih: 19.11.2005 14:47
tek sorunumuz türban olsun...bu kadar yolunda olmayan, cözüm bekleyen konular varken, türbana takilmis gidiyoruz...kimin ailesinde basi örtülü yok ki?!Türkiyemiz bu polemigi bir kenara birakip, asil sorunlarini cözümlese keske...
TUANA Tarih: 17.11.2005 14:56
evet bencede
puslukurt Tarih: 09.11.2005 12:21
Herkesin kendine göre bir görüşü vardır, herkes birbirine daha nazik ve saygılı olmalı senin başın niye örtük senin başın niye açık gibi lafları artık bırakmalı bunların bize hiç bir faydası yok böyle ayırımlara çok üzülüyorum bizim bunlardan daha çok önemli işlerimiz var bu güzel Türkiyemizde.. :3:
kurtjara Tarih: 09.11.2005 11:31
Bizim de annelerimiz bacılarımız ninelerimiz başlarını örter herkesin kendine göre bir görüşü vardır mutlaka ama TÜRK CUMHURİYETİ LAİK'TİR..LAİK KALACAKTIR..