Hep aynı güzellik reçetelerini kullanmaktan sıkıldıysanız, sizin için araştırdığımız yeni trendlere bir göz atın...

Önce gözlerden başlayalım. Mavi tonlarında bir göz farıyla canlandırılan bakışlarınız kesinlikle çok dikkat çekici olacaktır. Parlak bir göz farı kullandıktan sonra, yüz makyajında da parlak tonlardan faydalanabilirsiniz. Tek kural şu: Yüzünüzde ve dudaklarınızda kullandığınız renkler aynı renk ailesine ait olmalı diyor New Yorklu makyaj uzmanı Leslie Lopez.

Buğulu bakışlar
Buğulu bakan bir çift göz, seksilik bakımından, bir büstiyer veya on santimlik stilettolarla eş değerdir. Çekiciliğinizi dayanılmaz kılmak istiyorsanız, buğulu bakışlara uçuk pembe dudaklar ekleyin. 'Pembenin sıcaklığı gözdeki karanlık gölgelerle dramatik bir kontrast oluşturuyor' diyor Lopez. İlk önce gözünüzün altını ve üstünü kömür rengi bir kalemle çizin. Göz kapaklarınıza siyah far uyguladıktan sonra, kalemi ve farı birleştirmek için fırça ya da sünger kullanın.

Pembe allık
Göz altınıza da süngerden yararlanarak biraz far uygulayabilirsiniz. Yüzünüze hareket getirmek için, yanaklarınıza pembe allık uygulayın. dudaklarınıza lavanta rengi gibi görünecek açık buz pembesi bir ruj sürerek makyajınızı tamamlayın. Bronz tenin nötr renkte bir dudak parlatıcısıyla mükemmel eşleştiğini düşünseniz de, bu sefer capcanlı bir ruj deneyin, sonucu beğeneceksiniz. Bronzun sıcaklığı dudağınızdaki hayat dolu renkle başarılı bir kontrast yaparak sizi son derece seksi bir görünüme kavuşturacak. Üstelik kırmızı tonlarındaki parlak renkler bronz tenin sağlıklı görünümünü vurgulayıp, size daha dikkat çekici bir ifade kazandıracaktır. Başlangıç olarak bronz rengi, yanaklarınızdan başlayarak şakaklarınıza doğru sürün. Sonra rengi, alnınıza, burnunuza ve çenenize de uygulayın. Çilek rengi bir dudak kalemiyle dudağınızın içini doldurun. Bir kat kalem sürerseniz, parlatıcınız daha kalıcı olacaktır isyor Lopez. Kalemi kullandıktan sonra, dudaklarınıza canlı tonda bir parlatıcı sürün. Yüz ve dudaklarınızı bu şekilde ön plana çıkardıktan sonra, gözleriniz için nötr bir renk kullanın (koyu erik rengi gibi)

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 504
favori
like
share
casper Tarih: 25.11.2005 21:51
sağolasınnn teşekkürler
SU-PERISI Tarih: 23.11.2005 12:54
teşekkürler cadikiz ellerine sağlık
rofekoksib Tarih: 22.11.2005 16:25
tşk tatlım önerilerin doğru ve yerinde
hOney Tarih: 18.11.2005 15:31
Tesekkürler cadi ablam benim,... :78:
eBRuLy Tarih: 17.11.2005 22:19
Cok sagol sekerim
FadiK Tarih: 13.11.2005 10:38
sagolasin bilgilerin icin cok tesekkürler cadikiz