Tweety'nin İngilizce özellikleri Hakkinda - Tweety'nin İngilizce özellikleri Nelerdir - tweety özellikleriTweety (also known as Tweety Bird and Tweety Pie) is a fictional Yellow Canary in the Warner Bros. Looney Tunes and Merrie Melodies series of animated cartoons. Tweety's popularity like that of The Tasmanian Devil actually grew in the years following the dissolution of the Looney Tunes cartoons. The name "Tweety" is a play on words as it originally meant "sweetie" along with "tweet" being a typical English onomatopoeia for the sounds of birds. Tweety appeared in 48 cartoons in the Golden Age.

Despite the widespread speculation that Tweety is female he is and has always been a male character; something that the character himself has often confirmed in The Sylvester and Tweety Mysteries TV series as well as in many comic books created by Warner staffers. On the other hand his species is ambiguous; although originally and often portrayed as a young canary he is also frequently called a rare and valuable "tweety bird" as a plot device and once called "the only living specimen". Nevertheless the title song directly states that the bird is a canary. His shape more closely suggests that of a baby bird which in fact is what he was during his early appearances. The yellow feathers were added but otherwise he retained the baby-bird shape.


Tweety is for the most part a good-natured character happily spending life in his cage or a nest. However when a cat or other adversary threatens him he can become downright malicious and devious even kicking his enemy when he's down. In many of Tweety's appearances the bird is shown accompanying his owner Granny.


Tweety - Tweety Bird Çeviri


Tweety (ayrıca Tweety Bird ve Tweety Pie olarak da bilinir) Warner Bros Looney Tunes ve animasyonlu karikatür Merrie Melodiler serisinin kurgusal Sarı Kanarya olduğunu. Tazmanya Canavarı ve bunun gibi Tweety popülerlik aslında Looney Tunes çizgi film dağılmasından sonra, yıl içinde büyüdü. Adı "Tweety" sözcükleri özgün kuş sesleri için tipik bir İngiliz onomatopoeia olma "tweet" ile birlikte "tatlım" anlamına olarak bir oyundur. Tweety Golden Age 48 karikatür yer aldı.

karakter kendini sık sık Sylvester ve Tweety Mysteries TV dizisi de Warner çalışanları tarafından oluşturulan birçok çizgi roman olarak teyit ettiğini şey; Tweety ve o kadın olduğunu her zaman bir erkek karakter olan yaygın spekülasyonlara rağmen. Öte yandan onun tür belirsiz; ilk ve sık sık da sık sık bir arsa cihaz ve bir kez "tek canlı örneği" olarak adlandırılan nadir ve değerli "tweety kuş" olarak adlandırılan, aynı zamanda genç bir kanarya olarak tasvir olsa da. Yine başlığı şarkı doğrudan kuş bir kanarya olduğunu belirtiyor. Onun şekli daha yakından aslında onun ilk maçta sırasında ne bir bebek kuş bunun düşündürmektedir. Sarı tüyler ancak eklendi aksi halde bebek kuş şeklini korudu.


Tweety iyi huylu karakteri mutlu kafesine veya bir yuva yaşam harcamaları çoğunlukla içindir. Ancak bir kedi ya da başka düşman onu tehdit ne zaman o düpedüz kötü niyetli ve o aşağı olduğunda bile düşman tekme dolambaçlı olabilir. Tweety görünüşe pek çoğunda kuş onun sahibi Granny eşlik gösterilir.

alintidir

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 47212
favori
like
share
sude miray Tarih: 15.10.2012 20:36
işime yaradı sağolun
zehracan_53 Tarih: 11.03.2012 07:22
arkadaşlar bana tweety nin fiziksel özellikleri lazımm bir yardımcı olsanız
asminey Tarih: 19.11.2010 20:00
çok teşekkür ederim ingilizce ödewime lzm oldu:4
dunya_uzay Tarih: 12.10.2010 17:13
Leyl-i Lal çok teşekkür ederim ödevime lazım oldu
ortak12 sanada saol snninde hakkının yemileyelim yani yine bişiler çabalamışsın

ortak12 Tarih: 30.04.2010 19:28
Hello. I'm Tweety. I'm a bird. I can fly but can not swim. I have yellow feathers. I have blue eyes.