İnceden bir yağmur yağıyor içime. Yavaş yavaş iniyor derinlere. İliklerime kadar üşüyorum. Temmuz sıcakları donuyor içimde. Bu gece deli gibi içmek istiyorum. Rakı masasına gönlümü koyup acılarımı o sofraya meze yapmak istiyorum; olmuyor. Olmuyor; gene yapamıyorum.

Acımı bile doyasıya yaşayamıyorum& Ilık bir damla gözyaşı süzülüyor; kirpiklerim arasından çeneme doğru usulca. Çok ağlıyor; ama doyasıya ağlayamıyorum. Sadece kesik kesik hıçkırıyorum; tükenişlerime.

Hala kelimelerle oynuyor; bu eski oyundan vazgeçemiyorum. Her bir kelimeye anlam yükleyip cümle oluşturma zorunluluğuna giriyorum. Yazmak istiyor, yazamıyorum.

Bu akşam bir hoşum& Bu izbe gönlüme dokunacak ya da tamir edecek bir gönül eşkıyası aramıyorum. Çünkü hep aşık olmak istiyor, oluyor, sonra da mahvediyorum.

Leyla değilim; Mecnun aramıyorum. Şaheserler istemiyor, beklemiyor; aza tapıyorum. Sevgiliyi de sevdayı da güzelleştirerek seviyorum. Soluşlardaysa varsa aşkın mahkemesi, savunacak gücüm kalmıyor sevdayı& Sadece usulca başımı önüme eğip burnumun ucundan damlayan yaşları gizleyip "git" diyorum "gitme" dercesine.

[URL=http://imageshack.us]Ben sevmeyi ya da sevilmeyi beceremiyor, olmazlara tutsak kalıp çürüyorum; her sevda masalı sonunda. Oysa masallar hep mutlu sonla biter. Bunu fark ettiğimde anlıyorum yaşananların, yazılanların, dile gelenlerin masal olmadığını.

Kalemimin mürekkebini boşa harcadığımı..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 361
favori
like
share
hicbirsey2001 Tarih: 22.11.2005 12:24
Yüreğine sağlık dostum

Derin duyguların hiç bitmesin
dostbildiklerim Tarih: 21.11.2005 12:05
Ellerine emegine saglik tesekkürler