ABDde beslenme uzmanı Steven Pratt ve yazar Kathy Matthewsin piyasaya çıkardıkları Süper Gıdalar kitabı yok satıyor. Pratt ile Matthews okurlarına sağlıklı ve zinde yaşamak için 14 gıdayı sofralarından ayırmamalarını öneriyor.

Bu gıdalar ise şöyle: Böğürtlen, bezelye, brokoli, yulaf, yoğurt, kabak, som balığı, portakal, hindi göğsü, soya, ıspanak, çay, domates, ceviz.

Bu 14 adet güç paketi, mekanizmanın işlemesi için çok önemli öğeler barındırıyor, gün boyu enerji veriyor, yaşlanmanın etkilerini yavaşlatıyor, şişmanlatmıyor ve hastalıklardan da koruyor. Her bir yiyeceğin ayrı bir bölümde ele alındığı kitap, insanların bilinçsizce uyguladığı rejimlerin aslında farkına varmadan onlara ne kadar zarar verdiğini anlatıyor. 14 süper yiyeceğin ne şekilde ve ne miktarda kullanılması gerektiğinin bilimsel kanıtlara dayanarak anlatıldığı kitapta bunlarla hazırlanabilecek özel tarifler de bulunuyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 445
favori
like
share
masarac Tarih: 24.12.2005 10:50
Kardeş siz herşeyi eşit miktarlarda yiyin.Bişey olmaz.
:10:
SU-PERISI Tarih: 23.11.2005 17:11
teşekkürler arkadaşım
ozturk Tarih: 23.11.2005 14:41
herkez diyetisyen oldu ve farklı farklı uygulamar var.Ben can boğazdan geldiği gibi çıkar diyenlerdenim..Kendimize hakim olmalıyız..