Arkadaşlar forum maili olarak gmaili kullanılıyorum bazen üyelerin aktifleştirme kodunu göndermiyor şimdi de hiç aktifleştirme kodu göndermiyor ne yapabilirim neden kaynaklanıyor olabilir..İlgilenen arkadaşlara teşekkürler
Ek olarak gmail sayfasında bunları buldum 465 ve 587 yi deniyorum göndermiyor daha önce sorun yoktu

[SIZE=-1]Incoming Mail (POP3) Server - requires SSL: [FONT=Courier New, Courier, mono][SIZE=-1]pop.gmail.com[SIZE=-1]
Use SSL: Yes
Port: 995 [SIZE=-1]Outgoing Mail (SMTP) Server - requires TLS: [FONT=Courier New, Courier, mono][SIZE=-1]smtp.gmail.com[SIZE=-1] (use authentication)
Use Authentication: Yes
Use STARTTLS: Yes (some clients call this SSL)
Port: 465 or 587 [SIZE=-1]Account Name: [SIZE=-1]your full email address (including [FONT=Courier New, Courier, mono]@gmail.com or [FONT=Courier New, Courier, mono]@your_domain.com) [SIZE=-1]Email Address: [SIZE=-1]your email address ([FONT=Courier New, Courier, mono]username@gmail.com or [FONT=Courier New, Courier, mono]username@your_domain.com) [SIZE=-1]Password: [SIZE=-1]your Gmail password

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3064
favori
like
share
karma22 Tarih: 17.12.2009 11:48
Önceden bunları değiştirdim normale nasıl alabilirimki
Site ismi / URL / İletişim yolları
Yöneticinin E-Mail adresi
Lütfen buraya Yöneticinin E-Mail adresini veriniz.
E-Mail ayarlarından da smtp ayarladım
LEVIS-501 Tarih: 17.12.2009 01:32
SMTP ayarlarını kurcalamanı tavsiye etmem. Normal gönderim methodunu seçmelisin.

Maillerin gitmeme sebebi büyük ihtimalle server kaynaklıdır. Eğer free hostingde barınıyorsanız bu firmalar serveri çok kastığı için belirli limitin üzerinde mail yollamanıza izin vermezler.

Buna izin verecek olsalar ben main-board üye tablosunu free bir hosta taşır orada mail gönderirdim. Biz de mail gönderimi haftalarca sürdüğü için sanırım bir kaç senedir mail yollamadık.