İyi bir masör olmak için ille de masaj eğitimi almak ve profesyonel olmak gerekmez. Birkaç püf noktası ve bir iki sır ile erkeğinizi şaşırtabilirsiniz. Ayrıca kendi sağlığınız için de başkasına masaj yaptırırken isteklerinizi belirleyebilir, dikkat gerektiren durumları görebilirsiniz. İşte size iyi bir sırt masajı için birkaç öneri;


Masaj yapacağınız kişinin dizlerine oturun. Masaja gevşetici hareketlerle başlayın. Bunun içinse önce iki elinizi onun omuzlarına koyup birkaç dakika omuzları sıkıca tutun. Bu onu gevşetecektir.
Ardından onu sırt üstü yatırın ve yavaşça böbrek kısımlarından ovmaya başlayın. Ellerinizi ne çok bastırın ne çok hafif tutun. Sırtından aşağıya ve ardından tekrar yukarıya omuzlara kadar masaj yapın. Bu esnada gerilmiş bölgelerde masajı biraz daha uzun tutmayı unutmayın.

Sağ elinizle sırtını yukarıdan aşağıya doğru iyice ovun. Bu esnada çok hızlı ilerlemeyin. Tersine yavaş yavaş masaj yapın. Aynı şekilde sol elinizle de bu kez aşağıdan yukarı olmak üzere masaj yapın.

Partnerinizin üzerinde ata biner gibi durun. Ancak kesinlikle poposu üzerine oturmayın. Her iki elinizi de basık olacak şekilde sıtına koyun, baş parmaklarınız omurlara doğru açık durmalı. Elleriniz ve parmaklarınız bu şekildeyken dairesel hareketler yaparak tüm sırtına masaj yapın. Bu masaj şekli özellikle vücuttaki zehirli maddelerin atılması için idealdir.

Dikkat hatalı Pozisyon

Özellikle popo ve belin alt kısımlarına oturup masaj yapmaktan kaçının. Bu esnada omuriliğine zarar verebileceğinizi dikkate alın.Ufak Öneriler

Sakin bir yer seçin
Masaj yeriniz ne çok sıcak ne çok soğuk olmalı. Gevşetici bir ortam yaratmaya çalışın. Örneğin dumanlı ışıklar, mum, hafif müzik ve birkaç çubuk tütsü...

Yumuşak yataklarda masaj yapmaktan kaçının
Yumuşak zeminde insan vücudu büzülüp kalır. O nedenle en masaj için en uyugunu bir jimnastik minderi türünde sert biz zemindir.

Masaj yağı kullanın
Çok çeşitli masaj yağları vardır. Vücut bakım mağazalarında birbirinden zengin koku ve işlevde yağ bulmanız mümkün.

Her vücut kısmına en uygun masaj süresi 10 dakikadır.

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 512
favori
like
share
DeNNise Tarih: 16.04.2008 18:54
TŞK
herkan Tarih: 16.04.2008 15:31
ellerinize sağlık.
MyNiceWorld Tarih: 28.12.2005 01:58
EMEKLERİNE SAĞLIK PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER HERKESE
SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM
:cubuk:
masarac Tarih: 24.12.2005 10:38
Ben hayatta yapamam bu masaj işini.
Paylaşım için teşekkürler
liamsi Tarih: 23.11.2005 23:07
teşekkürler.
SU-PERISI Tarih: 23.11.2005 22:50
teşekkürler emeğine sağlık