Laptop Touchpad - Touchpad Sorunu

Format attıktan sonra veya işletim sisteminizi değiştirdikten sonra dizüstü bilgisayarınızın touchpad’i doğru çalışmayabiliyor. Sık sık başıma gelen sorunlardan biri olduğu için bu konuda tecrübe sahibi olduğumu söylüyebilirim.Yaşanan sorunlar neler?

Touchpad’in sayfa kaydırma kısmı çalışmıyor. Uzun bir websayfasını imleç ile kaydırmak sorunda kalıyorsunuz.

Eğer touchpad’inizin açma/kapama düğmesi varsa bunda sorun olabiliyor, kapatsanız bile touchpad açık kalıyor.

Bu sorunları nasıl çözülür?


Sırasıyla; Bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklere gelin. Açılan özellikler penceresinden Donanım sekmesine seçin. Donanım sekmesinden Aygıt Yöneticisine tıklayın. Karşınıza gelen Aygıt Yöneticisi penceresinden Fare ve Diğer İşaret Aygıtları ‘ne çift tıklayın. Aşağıya doğru açılacak olan sekmede PS/2 Uyumlu Fare ‘ye sağ tıklayıp Sürücüyü Güncelleştir diyin. Yükleme penceresinde Yazılımı Otomatik Olarak Yükle (Önerilen) seçeneğine tıklayın ve ileri butonuna basın. Yapanız gerekenler bu kadar. Bilgisayar touchpad’in driver’ını arayıp bulduktan sonra sürücüyü güncelleştirecek ve sorunlar ortadan kalkmış olacak. İşlemlerin hepsini yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 8265
favori
like
share
fikiye Tarih: 24.10.2012 19:21
dediklerinizi yaptım ama tauchpad imin tekerleği gelmedi. arkadaşım bilgisayar yavaş diye advanced system care diye bişey yükledi taradı fln ondan sora çalışmaz oldu yardım edin lütfen.
talha tek Tarih: 18.04.2012 11:20
Arkadaşlar Bende Sony VPCEB4J1E serisi laptop var format attım ondan sonra toucpad çalışmadı ne yapabilirim acaba çok acil lütfen ..
Şimdiden sağolun.