Aldatma konusunda erkekler sabıkalı görünse de, kadınlar da erkekler kadar hatta daha da fazla aldatıyor! Peki, kadın neden aldatır? Ve nasıl yakalanmaz?
:89: :80:

Art arda aldatma haberleri patlak veriyor. Malumunuz en son Eren Talu’yu gördük magazin sayfalarında. Ki ben özne her kim olursa olsun bu haberlerin yapılmasına karşıyım. Ama buna İngiliz Kraliyet ailesi karşı koyamamış, gelinleri paparazzilere kurban gitmiş; benim elimden ne gelir?

Bu aldatma haberlerinin akabinde dost meclislerinde, gazetelerde, televizyonda epey muhabbet dönüyor. Ve genelde aldatma hep erkekler üzerinden konuşuluyor. Kadınlar hiç aldatmazmış gibi...

Halbuki kadınlar da aldatır ve sandığınızdan, bildiğinizden çok daha fazlası aldatıyor. Üçüncü sayfa haberlerine bakmanız bile yeterli. Bu haberlerin azımsanamayacak kadarı aşk cinayetleri konuludur. Kıskançlık krizine giren adam sevgilisini vurur; karısının onu aldattığını öğrenen koca hem karısını hem karısının sevgilisini doğrar; samanlıkta yasak aşk cinayeti, yatak odasında yasak aşk cinayeti, mezarlıkta yasak aşk cinayeti, üçlü aşk cinayeti... Haber başlıklarının listesi daha da uzar gider.

Ve bunların çoğunda mesele erkeğin değil, kadının aldatmasıdır. Ki bunlar sonu cinayetle bitenler. Bir de haberimizin olmadığı vakalar var.


Kadın neden aldatır?

Bu konuda farklı istatistikler bulunuyor. Bazı araştırmalar erkeklerin yüzde 20’sinin, kadınların yüzde 15’inin aldattığını ortaya koyarken bazılarında bu oran kadınlarda yüzde 30-60, erkeklerde yüzde 50-70 dolaylarında.
Oran her ne olursa olsun kesin görünen şu ki kadınlar da neredeyse erkekler kadar fazla aldatıyor.

Belki de daha fazla. Kimin daha çok aldattığını hiçbir zaman bilemeyiz çünkü kadınlar erkekler gibi bunu bir skor olarak görmez ve kendine saklar, önüne gelene anlatmaz. En yakın arkadaşına bile anlatmayan kadınlar var.
Ayrıca toplum aldatan erkeği asla aldatan kadını cezalandırdığı gibi cezalandırmaz. Dolayısıyla yasak aşkları gerçek anlamıyla kadınlar yaşar.


KISASA KISAS!

Yıllardır erkeklerin neden aldattığını konuştuk durduk. Gelelim kadınların neden aldattığına...
Sizin için bu konuyu derinlemesine araştırdım. Madde madde kadınların aldatma nedenlerini buyrunuz...

- Kocalarının/sevgililerinin ihmal ettiği kadınlar diğerlerine oranla daha fazla aldatıyor. Kadınlar kocalarının/sevgililerinin kendileriyle ilgilenmesini, çekici bulmasını, iltifatını esirgememesini istiyor.

- Karısını/sevgilisini olduğundan farklı olmaya, değişmeye zorlayan “kontrol manyağı” erkeklerin karıları/sevgilileri aldatmaya daha meyilli oluyor.

- Kadınların da agresif bir şekilde iş hayatına dalmaları, işten geç çıkmalar, iş gezileri, ekonomik özgürlük ve değişen sosyal davranışlar modern kadının daha çok erkekle tanışıp ilişki yaşama olasılığını artırıyor.

- Aldatan kadınları konu eden televizyon dizileri (örn. “Umutsuz Ev Kadınları”) ve filmler nedeniyle sosyal tabular azalıyor.

- Kocası/sevgilisi tarafından aldatıldığı için aldatan kadınlar var.

- Kocasıyla/sevgilisiyle ilişkisinden tatmin olmadığı, aradığını başka birinde bulduğunu düşündüğü için aldatıyor.

- Biri tarafından “sevilebilir yaratıklar” olarak onaylanma ihtiyacı kadınların aldatma nedenlerinden biri.

- 20’li yaşlarının sonlarında, 30’lu yaşlarının başında, 4-5 yıldır evli olan kadınlarda aldatma vakaları sık görülüyor. Bu dönem kadınların orta yaş bunalımı olarak da adlandırılıyor.

- Yeni bir heyecan arıyorlar.


Kadınlar neden yakalanmaz?

Kadınlar neden yakalanmaz?

- Kadınlar gizlice, tedbirli bir şekilde, normal hayatını olağan akışında sürdürürken aldatıyor. Kısa süre önce hayatını kaybeden Farrah Fawcett’ın 11 yıl boyunca yaşadığı yasak aşk buna bir örnek.

- Erkekler cinsel deneyimlerini süsleyerek anlatırken kadınlar bu konuda yalan söylüyor.

- Kadınların cinsel hayatı erkeklerinkine göre çok daha fazla yargılanıyor. Ve “cinsel itibar” kadınlar için hâlâ önem taşıyor. Bu nedenle kadınlar gizli ilişkilerinin gizli kalması için ellerinden geleni yapıyor.

- Erkekler karılarının/sevgililerinin “iyi kızlar” olduğunu düşündüklerinden konduramıyor.

Melis Alphan

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 4759
favori
like
share
SheqeYy_BeBiSh Tarih: 29.12.2009 20:24
[COLOR="deepPink"]Bir fark var ama
KadinLar erkekLer gibi aLdatmiyor.

ALLah a$kina aranizda kimsemi tvde yaki$ikLi bi oyuncu görünce
$öyLe bi bakmiyormu? AkiL var mantik var.
Göz bu bakarsin icinden yaki$ikLi dersin.

Tabi hic bir Erkek sevdigin adamin yerini aLamaz
yada hic bir Erkege sevdigin adama baktigin gözLe bakmazsin.
Ama begenirsin. Bunuda ba$kasina söyLeyemesende kendine söyLemek zorundasin!

IkiLi oynamayi sevmem ben. Birini begeniyorsam söyLerim.
Icimden vaaav :78: diyipte di$a dogru roL yapmam.

KadinLarin aLdatmasida bu i$te!

Icinde varsa yaparmi$mi$.
Bu keLime erkekLer icin daha cok gecerLi.
Türk kadinLari sadakatLidir icinde oLsada, oLmasada yapmaz!
Ay Kız Tarih: 29.12.2009 20:17
aldatmak bencede birisiyle birlikte olmak değil bana göre namus sadakat insanın beynindedir insanın kendine saygısıdır
böyle bir insan ne eşini aldatır ne dostunu ne ailesini nede vatanını nede kendini. dediğin gibi arkadaşım insanın içinde varsa aldatmak gözüylede aldatır beyniylede bunun kimse önüne geçemez
SheqeYy_BeBiSh Tarih: 29.12.2009 20:07
[COLOR="deepPink"]ALdatmak sadece ba$kasiyLa birLikte oLmak degiL
insan gün boyunca gözLeri iLede aLdatiyormu$.
Bu yüzden fazLa bi$i söyLemicem.
En azindan diziLerde yaki$ikLi oyuncuLar varkene ister istemez gözün kaLiyor
MisaL: Kenan Imirzalioglu :78:
Ay Kız Tarih: 24.12.2009 12:31
galiba iş aldatan erkeklerin çok doğal gördükleri yaptıkları olayın karşı tarafta oluşacak tahribatı görememelerinden kaynaklanıyor

psikolojisi güveni kaybolan kadında bu yolla intikam alıyor bence erkekler 40 kere düşünmeli 1 kere bakmalılar çevrelerindeki kadınlara :72:
HaNıM aGa Tarih: 24.12.2009 11:36
aldatma yarına sevmiyorsa ayrılsın aldatmam aldatılmayıda kabul etmem..