Çocukların ilaçlarını içmelerini kolaylaştıracak bir pipet üretildi. Pipet, çocuğun ilaç katılan yiyecekteki tat farkını algılamaması için bir tür antibiyotik salgılıyor.

Grunenthal firmasının ürettiği Clarosip adı verilen pipetler, kola da dahil birçok sıcak ve soğuk içecek içerisinde kullanılabiliyor ve pipet içerisindeki bir filtre ne kadar miktarda ilacın alındığını gösteriyor.

Ancak pipet taze sıkma portakal suyu gibi, içinde meyve özleri bulunan içeceklerde kullanılamıyor.

Etkili olabilmesi için...

Pipetin etkisini gösterebilmesi için çocuğun, içerisine ilaç karıştırılmış olan içecekten bir oturuşta yarım bardak içmesi gerekiyor. Böylece, ilacın ağızda kalmadığından ve yutulduğundan emin olunabiliyor.

Zira, eğer çocuk içeceği anında yutmaz ve ağzında bekletirse, bu durumda çocuğun ilacın tadını alması mümkün olabiliyor.

Doktorlar memnun

Çocuklara kaşıkla ilaç vermenin çok zor olduğuna dikkat çeken doktorlar, çocukların ilaçlarını almalarını kolaylaştıracak her türlü yöntemi memnuniyetle karşıladıklarını söylüyorlar.

Doktorlar, bu pipetin çocukların ilaçları gerekli dozlarda almalarını mümkün kılması halinde, bunun çocukların hastalıklarının tedavilerinde önemli rol oynayacağı görüşünde.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 479
favori
like
share
masarac Tarih: 24.12.2005 05:51
Yaw neler neler yapıyorlar artık.Hiç duymamıştım inanın :89:
casper Tarih: 29.11.2005 17:15
çok güzel ve gerekli bir buluş.
SU-PERISI Tarih: 29.11.2005 12:05
paylaşımların için teşekkürler kardeşim ellerine sağlık