STRES öldürmüyor ama AIDS gibi çok ciddi bir tehlike.Neden mi? Çünkü tıpkı AIDS gibi bağışıklık sistemini zayıflatıp insanları her türlü hastalık karşısında savunmasız bırakan stres. AIDS'ten çok daha yaygın.Ve birçok hastalığın da etkisini arttıran bir illet.
Ayrıca stresten korunmak için cinsel ilişkide, kan alıp verriken dikkat etmek yeterli değil; çok ciddi bir nefis terbiyesi gerekiyor.
Uzmanlar 'stresinizle yaşamayı öğrenmelisiniz' derken, özel terapiler, grup çalışmaları, metodlar geliştirmeye devam ediyorlar.Özellikle büyük şehirlerin gergin havasında yaşayan insanların streslerini kontrol etmeleri gerektiği vurgulanıyor.İş yerimde huzursuzum.Evde karımla da aram iyi değil.Çok sigara içki içiyorum.Geceleri uyuyamıyorum...Stres yani! Olur olmaz her duruma 'stres' deyip işin içinden çıkıyoruz.
Uzmanlara göre 'stres tek başına bir hastalığa sebep olmıyor ama hastalıkları hızlandırıyor ve arttırıyor' diyorlar.Mesela HIV virüsü taşıyan insanlar eğer aileleri ve çevreleri tarafından itilirlerse, strese girip diğer HIV taşıyıcılarından 2 veya 3 kere daha hızlı AIDS'e yakalanıyorlar.


-ALINTI-

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 429
favori
like
share
masarac Tarih: 24.12.2005 05:47
Paylaşım için sağol kardeş
hOney Tarih: 29.11.2005 22:53
casperin dedigi gibi elimizde degil malese,
bende yasadim benzer bi olay,
stress yaratmak cok kolay ama isin icinden cikmak
cok zor oluyor. :79:
casper Tarih: 29.11.2005 20:50
çok doğru bunu bizzat yaşadım.Stres yapmamalıyız desemde bu elimizde değil