Sevgili John - Dear John - Sevgili John 2010 - Dear John 22010 - Sevgili John Filmi - Sevgili John Film Konusu - Sevgili John Vizyon Tarihi

Sevgili John - Dear John (2010)

Gösterim Tarihi: 12 Mart 2010

Oyuncular: Channing Tatum,Amanda Seyfried,Scott Porter
Luke Benward,Richard Jenkins

Yönetmen: Lasse Hallström

Senaryo: Jamie Linden

Senaryo (Kitap): Nicholas Sparks

Yapımcı: Wyck Godfrey, Marty Bowen

Görüntü Yönetmeni: Terry Stacey

Müzik: Deborah Lurie

Dağıtım: Pinema Film

Tür: Dram, Romantik, Savaş

Yapım: 2010 ~ ABD

" 'Sevgili John', diye başlar mektup. Ve bu iki kelimeyle bir kalp paramparça olur, iki hayat da sonsuza dek değişir.

Gerçek aşkı bulmak öyle zor ki. Ve bulunca da kolay vazgeçemiyor insan. Vazgeçmemek de gerekiyor zaten. Hayat bambaşka gerçekleri, gerekçeleriyle beraber kapımıza getirip dayatsa da aşkı unutmamalı. John'un yaptığı gibi. İçimizden biri o. Sıradan biri. Ama işte hepimizin ki gibi onun aşkının hikâyesi de biricik ve benzersiz. "

Gençliğinin en kızgın ve öfkeli dönemini geçiren 23 yaşındaki John başka ne yapacağını bilemediği için liseden hemen sonra askere yazılmıştır. Hayallerinin kadını Savannah ile karşılaştığı vakit kendini hayatında yeni ve temiz bir sayfa açmaya hazır hisseder. Aralarındaki çekim olgunlaşıp aşka dönüşünce Savannah da kendini görev turlarına çıkan John'u sabırsızca beklerken bulur. John ise bir an evvel kalbini çalan bu kızla evlenmek ve yerleşik bir hayata geçmek istiyordur zaten. Ancak 9/11 tüm planları altüst eder. John, askeri görevine tekrar dönmesi gerektiğini hisseder. Ve ne yazık ki, iki sevgilinin arasına giren uzun ayrılık döneminde Savannah bir başkası ile duygusal anlamda yakınlaşır. “Sevgili John,” diye başlayan bir mektup okunur ve bu iki kelimeyle bir kalp paramparça olur, iki hayat ise sonsuza dek değişir. Eve dönüşünde John'un acısı büyük olacaktır. Savannah, ki artık bir başkasıyla evlidir, hâlâ onun gerçek aşkıdır. …Genç adam hayatının en güç kararı ile yüzleşmek durumunda kalır.

Notlar

Artemis tarafından Şubat 2007'da Türkçe'si yayımlanan Nicholas Sparks romanı Sevgili John, Amerika'daki liste başarıları ve yoğun okur ilgisinin ardından beyaz perdeye aktarılıyor. Nicholas Sparks'ın The Notebook - Defter adlı romanını aynı adla filmleştiren New Line Cinema'nın filmle ilgilendiği bilinse de, Sevgili John'un haklarını Screen Gems satın almış bulunuyor. Erkek başrol için Hollywood'un genç yeteneklerinden Channing Tatum, bayan başrol için ise Amanda Seyfried ile anlaşan şirket kast çalışmalarına devam ediyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2406
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 10.02.2010 18:35
bu film cikti diye biliyorum abd'de