Her şeyin doğalı en güzeli, en iyisi. Hatta "doğal" olan, çoğu zaman "ilaç" niyetine de kullanılabiliyor. Doğadaki bitkilerden elde edilen yağların da böyle bir etkisi var. Eğer selülit, kilo ya da aşırı stres problemleriniz had safhadaysa kendinize bir iyilik yapın ve bu yağlarla "tedavi" olun!Aromatik zayıflama yağı
Lavanta, adaçayı, biberiye, nane gibi bitki özlerinin harmanlanmasıyla elde edilen bu yağ; selülit giderici, sirkülasyon artırıcı ve yağ eritici özelliklere sahip. Yağı, her gün duştan sonra, ayak bileklerinizden başlayarak yuvarlak hareketlerle bütün vücudunuza sürün. On-onbeş gün içinde fazlalıklarınızdan kurtulduğunuzu göreceksiniz!

Aromatik banyo yağı
Bu uygulama için biberiye, gül, lavanta, mercan köşkü gibi bitkilerin yağları kullanılır. Banyo doldurulup yağdan sekiz-on damla eklendikten sonra 10-15 dakika beklenir. Bu yağlar, banyo esnasında buharlaşarak kişinin sakinleşmesini sağlar.

Kompres
Üç-dört damla konsantre yağ, suyla karıştırılır. Temiz bir sargı bezi bu karışıma batırılır ve sorunlu bölgeye 10-15 dakika kompres yapılır. Rahatsızlığın türüne göre sıcak veya soğuk su kullanılabilir. Ayrıca, selvi ağacından elde edilen yağ, hemoroid tedavisinde kullanılabilir.

Buğu
Kaynar su dolu büyük bir kaba, iki-üç damla yağ damlatılır. Beş-on dakika derin nefes alarak buğu banyosu yapılır. Sivilceli cilt için ardıç, nezle ve soğuk algınlığı için okaliptüs yağları kullanılabilir.

Zindelik yağı
Buğday tohumu yağı, susam yağı, bergamot, biberiye, limon, katur, lavanta içerir. Vücut sistemini hızlandıran, kan dolaşımı sirkülasyonunu sağlayan özel bir yağdır.

Rahatlatıcı yağ
Susam yağı, fesleğen, ardıç, lavanta ve ylang-ylang içerir. Bu bileşim stres ve endişeyi
giderir, kasları yumuşatır.

Selülit yağı
Susam, jojoba, ardıç, limon, selvi ve fesleğen içerir. Doğal yağ ve vitaminlerle dolaşımı hızlandırır ve hücreleri aktive eder.

HANGI DURUMDA YAĞLAR UYGULANMAZ?
Atesli hastalıklar
Deri veya eklem iltihapları
Bilinmeyen kaşıntı ve kızarıklıklar
Ödemler ve şişmeler
Açık yaralar
Spor yaralanmaları ve burkulmalar
Adale yırtılmaları veya bağ dokusu zedelenmeleri
Kemik kırılmaları
Yanıklar
Varisler (direkt olarak üzerine masaj uygulanmaz)
Yeni ameliyat yerleri

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 506
favori
like
share
fiLiz Tarih: 05.12.2005 18:23
paylasim icn tsk.ler cadicim
casper Tarih: 05.12.2005 16:32
Paylaşımın için teşekkürler canımcım
FadiK Tarih: 04.12.2005 21:02
Bilgilerin icin sagol cadikizcim
SU-PERISI Tarih: 04.12.2005 19:24
paylaşımın için teşekkürler
eBRuLy Tarih: 04.12.2005 12:08
saol canim bilgilerin icin