Biriniz ihanet etti, diğeriniz kırıldı, sinirlendi ve göz yaşı döktü.Ama yinede size iyi haberlerim var. ilişkiniz paramparça olsa bile, onu onarabilirsiniz. Hatta daha da ilginci, eskisinden daha da güçlü, daha dürüst ve daha doyurucu bir ilişki elde edebilirsiniz.işte size ilişkinizi onarmanın 5 yolu;
SöYLEMEK YADA SöYLEMEMEK
önce yaptığınız kaçamağı itiraf edip etmeyeceğinize karar verin. Tavsiyemiz şu; Eğer sarhoş olduğunuz bir gece, bir gecelik bir ilişki yaşadıysanız bunu kimseye söylemeyin. Ama eğer bir başkasıyla duygusal bir ilişki yaşadıysanız, bunu partnerinize anlatmalısınız. Bunu nedenlerini açıklamalı ve ters giden şeylere çözüm aramalısınız. çünkü uzun süreli bir ilişkiyi, bitmişte olsa saklayamazsınız. Mutlaka bir yerlerden ortaya çıkar ve sizin kontrolünüz dışında bunu öğrenirse, sevgiliniz sizi kesinlikle reddeder. Bu nedenle dürüst bir şekilde olayı anlatmak ikiniz içinde iyi olacaktır.
KARARLILIğINIZI GöSTERiN
Eğer aldatılan kişi sizseniz, hemen onu terk edin. Bir süre düşünün ve geri dönmeye değer olup olmadığına karar verin. Eğer her şeye rağmen onunla beraber olmayı istiyorsanız ve tabi oda sizi geri istiyorsa, o zaman baştan kurallar koyun ve ikinci bir şans verin. Ama mutlaka bir süre ayrı kalın ve onun yalvarmasını sağlayın. Böylece sizin çantada keklik olmadığınızı anlayacak ve bundan sonra daha dikkatli davranacaktır.
NEDENLERi ARAşTIRIN
çoğu zaman aldatan taraf affedilir ama affedenin kalbi kırık kalır ve her geçen gün acı artar. Size tavsiyemiz nedenler üzerinde iyice konuşmadan ve ikna olmadan ilişkinizi sürdürmeyin. Aksi takdirde ilişkinizi kurtarmak yerine birbirinizden nefret edersiniz.Aldatan kişi sizseniz de aldatma sebeplerini anlatmadan ve onun sizi anlamasını sağlamadan sakın özür dilemeyin.
üzerinde durmanız gereken konuların başlıcaları şunlar; Karşılıklı olarak ihtiyaçlarınız neler? Aldatma nedenleri neler? Seksüelmi yoksa duygusal nedenlerle mi bir başkasıyla beraber oldunuz?
KALMAK MI GiTMEK Mi
Onu terk edip gidecek misiniz yoksa kalıp sürdürecek misiniz? işte bunu kararını vermeniz çok önemli Onun bağışladıktan sonra her yaptığı hatayı yüzüne vurursanız çok aptalca bir şey yapmış olursunuz. Kalmanız demek olanları kabul ettiniz ve geride bıraktınız demek olur. Yapacağınız bir başka hata da onu terk ettikten sonrada her fırsatta onu arayıp geri dönüş için sinyaller beklemek olacaktır.
NELER öğRENEBiLiRSiNiZ?
ihanet bir hatadır ve bundan ders almak gerekir. Bunu tekrarlamamayı öğrenmelisiniz. Birbirinizi daha iyi tanıyıp, bunun tekrar olmasını engellemelisiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 384
favori
like
share
casper Tarih: 05.12.2005 17:01
paylaşımın için çok teşekkürler
FadiK Tarih: 04.12.2005 21:21
Bilgilerin icin sagol cadikizcim
eBRuLy Tarih: 04.12.2005 12:13
saol canim bilgilerin icin