Bebeğinizi sakinleştirmek, ona düzenli uyku alışkanlığı kazandırmak alacağınız basit tedbirlerle 7 gün içerisinde mümkün...

Bebeğinize yeni bir düzen kurup bunu uygulamak, ağlayan bebeği sakinleştirmek ve sabırlı davranmak, annelerin sabahlamasına son veriyor. Bebeğinizin uykusunu düzene sokacak çözümler, superonline sitesinden sizler için derlendi:

Erken uyandırın
1. Gün: Öğle uykusu nedeniyle birçok bebek uykuda olması gereken bir saatte oyun oynamayı tercih ediyor. Şimdi bu durumu düzeltmenin zamanı geldi. Yarından başlayarak onu sabah erkenden kaldırın ve her gün aynı saatte uyandırmaya özen gösterin. Bebeğinizi akşamları da aynı saatte yatağına yatırın.

2. Gün: Dün başladığınız rutin programa devam edin. Geceleri karnı acıktığı için ağlamaya devam edebileceğini unutmayın. Özellikle geceleri bebeğinizi nelerin rahatlattığını iyi gözlemleyin. Gece yatırdığınızda müzik dinletmek ya da ninni söylemek gibi rutin alışkanlıklar kazandırın.

3. Gün: Ağlamak çocukların en büyük silahı. Ancak, sabırlı olun ve kendi kendinize şunu mırıldanın: 'Sonuç uyku olacak' Onu uyutmaya çalışırken ağlaması karşısında endişelenmeyin. Program değişiklikleri 6 aylıktan küçük çocukları çok daha fazla üzüyor. Susması için ışıkları açmayın, yataktan çıkarmayın ya da biberon vermeyin.

Sabırlı olun
4. Gün: Bu gece biraz daha rahat geçecek. Ama bilin ki o yine de ağlamaya devam edecek. Sabırlı davranmaya devam edin. Ona karşı yumuşak olduğunuz hissini uyandırmayın. Yoksa geçen geceye göre 2 kat daha fazla ağlayacaktır.

5. Gün: Bebeklerin çoğu 3-5 gün içersinde bu programa alışıyor. Dolayısıyla, bu gece belki de şanslı geceniz. 5 dakikada bir onu kontrol etmeyin, en az 15 dakika aralıklarla odasına uğrayın. Bazı bebekler odaya sık sık girilmesinden rahatsız oluyor.

Kontrolleri azaltın
6. Gün: Uyumasını garip karşılayarak onu sık sık kontrol etmeyin, gevşeyin. Onu sıcak tutan bir pijama giydirin. Böylece üstünü açmasını kendinize dert etmeyin. Bebek monitörünün sesini kısın ve sadece çok ihtiyacı olduğunda onu duyun.

7. Gün: Kendinize bir iyilik yapın ve bu gece derin bir uyku çekin. Çocuğunuza muhteşem bir armağan verdiniz: Düzenli uyku alışkanlığı. Uyku problemi yeniden baş gösterecek olursa planı en baştan yeniden uygulayın, ikinci sefer ilkinden çok daha kolay olacaktır.

:1: :85:

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 476
favori
like
share
stronghold Tarih: 02.01.2006 08:31
TEŞEKKÜRLER, İŞİMİZE YARAR UMARIM...
mollycan Tarih: 06.12.2005 14:19
aslinda ben bu uygulamalari bizim bebis de uyguluyorum, yinede ara ara uyanmalari oluyor :79:. sanirim artik ona gece biberon vermemeliyim, o zaman sabaha kadar uyumayi da ögrenir :38:

Susması için ışıkları açmayın, yataktan çıkarmayın ya da biberon vermeyin
casper Tarih: 06.12.2005 14:11
paylaşımın için teşekkürler canımcım
FadiK Tarih: 04.12.2005 21:24
Bilgilerin icin sagol cadikizcim
SU-PERISI Tarih: 04.12.2005 18:31
paylaşımınz için teşekkürler
hOney Tarih: 04.12.2005 13:35
Valla benim bebeme müzigi aciyorum,
5 dk yaninda oturup konusuyorum bide öpücük..
Cikip kapiyi kapantinca uyuyo.. :3:
eBRuLy Tarih: 04.12.2005 13:33
tesekkürler cadikizcim bilgilerin icin